7 грудня – День місцевого самоврядування. Це професійне свято тих, хто займається розвитком країн через розбудову спільнот. Національна служба здоров’я України вітає усіх представників органів місцевого самоврядування і дякує за стале партнерство та співпрацю.
Адже самоврядність – дуже важлива риса для українців. Війна показала, що Україна сильна своїми громадами. Люди згуртовуються, щоб протистояти зовнішньому ворогу та допомагають своїм ближнім усередині спільноти пережити складні часи.
Місцеве самоврядування втілює принципи і цінності демократичного світу, який зараз українці відстоюють на війні. Обрані на вільних виборах, представники місцевої влади мають своїм обов’язком розвивати та покращувати життя у громаді. Цей розвиток неможливий без медичної складової. У час війни потреба у медичних послугах лише зростає.
Сьогодні місцева влада має значні повноваження, щоб впливати на розвиток та якість медичної допомоги в регіонах. Статус власника медзакладу зобов’язує органи місцевої влади приймати активну роль в діяльності своїх закладів.
Національна служба здоров’я України є і залишається надійним партнером медзакладів та їх власників – місцевої влади. Для НСЗУ важливо, щоб лікарні вчасно та у повному обсязі отримували кошти, медики – зарплату, а пацієнти мали доступ до медичної допомоги.
Попри війну, Національна служба здоров’я України оплачує усі медичні напрямки згідно з укладеними договорами у повному обсязі. З початку року НСЗУ виплатила медзакладам понад 126 млрд грн. Ми також розпочали процес контраткування на 2023 рік. Адже доступ пацієнтів до безоплатних медичних послуг НСЗУ реалізує через Програму медичних гарантій, укладаючи договори із медзакладами.
Завдання, які стоять перед місцевою владою, потребують ретельного аналізу та зваженого підходу. Оснастити лікарню, сплатити комунальні, укласти контракт з ефективним та професійним керівником, налагодити оптимальні маршрути пацієнтів. Для того, аби приймати рішення на основі даних, НСЗУ розробила спеціальний аналітичний інструмент. Він містить інформацію про виплати медзакладам, суми оплат за конкретними медичними напрямками, витрати на оплату праці медпрацівників та залишки коштів на рахунках, ефективність організованих маршрутів пацієнта, динаміку ведення електронних медичних записів та кількість отриманих скарг на медзаклади від пацієнтів.
Ось кілька цікавих цифр:
– найвища середня зарплата лікаря за 2022 рік у Дніпропетровській області – майже 26 тис грн,
– найбільше лікарів працює у Львівській області та місті Києві – понад 25 тис,
– найменшу кількість скарга від пацієнтів НСЗУ отримала на медзаклади Чернівецької та Тернопільської областей.
Аналітичний інструмент представники місцевої влади отримали на свої електронні адреси. Як користуватися ними, фахівці НСЗУ розкажуть на низці заходів.
Також Національна служба здоров’я України розпочинає проєкт “Відповідальне засновництво”. У ньому ми висвітлюватимемо різні аспекти роботи місцевої влади для підсилення медичної складової.
Надалі щотижня у наших соцмережах з’являтиметься корисна інформація для представників місцевої влади, які хочуть бути відповідальними власниками і покращувати доступність медицини у своїх громадах.