Продовження статусу інвалідності у воєнний час

Продовження статусу інвалідності у воєнний час

2022-05-17T16:18:11+03:00 17.05.2022|
Багато людей запитували, як продовжувати статус інвалідністі, тож #МОЗ надало роз’яснення щодо проходження повторних медичних комісій.
Під час воєнного стану продовжити строк інвалідності можна заочно, без проходження медичної комісії. Повторний огляд необхідно буде пройти не пізніше шести місяців після припинення або скасування воєнного стану.
Тож зараз люди з інвалідністю, строк продовження якої припав на воєнний час, можуть без проходження повторної ЛКК чи МСЕК отримувати всі відповідні соціальні виплати та пільги, а також освітні та реабілітаційні послуги, допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні), засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо.

Міністерство охорони здоров’я нагадує, що повторний огляд для продовження інвалідності можна пройти після завершення воєнного стану.

-Особам, у яких строк інвалідності закінчився, у період воєнного стану дозволено продовжити дію інвалідності заочно.

-Повторний огляд, строк якого припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк після припинення/скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.

-Діти та дорослі з інвалідністю мають можливість отримувати, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, без проходження повторного огляду ЛКК чи МСЕК:

-соціальні виплати;

-реабілітаційні послуги та допоміжні вироби (милиці, ходунки, крісла колісні), засоби інконтиненції, наприклад, памперси, катетери тощо;

-освітні послуги;

-відповідні пільги.

Також нагадуємо номер контакт-центру МОЗ 0-800-60-20-19.

На зображенні може бути: 1 особа та текст