ПІДГОТОВКА ЛІКАРЕНЬ ДО НОВОЇ ХВИЛІ COVID-19: ЯК РОЗРАХУВАТИ ЗАПАС ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

ПІДГОТОВКА ЛІКАРЕНЬ ДО НОВОЇ ХВИЛІ COVID-19: ЯК РОЗРАХУВАТИ ЗАПАС ЗАСОБІВ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ

2021-07-19T21:13:00+03:00 20.07.2021|

Підготовка закладів охорони здоров’я до можливого підвищення захворюваності на COVID-19 в Україні триває, тому не зайвим буде згадати про необхідність забезпечення працівників засобами індивідуального захисту (ЗІЗ).

Слід пам’ятати, що відповідно до положень Мінімальних вимог безпеки й охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місцікерівник закладу охорони здоров’я забезпечує наявність і запас ЗІЗ та проводить навчання працівників щодо їх використання на робочих місцях.

У додатку 7 до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)» є розрахунок необхідної кількості ЗІЗ для забезпечення медичних працівників у період спалаху коронавірусної хвороби.

Однак, під час вираховування потреби ЗІЗ в окремо взятому закладі охорони здоров’я необхідно враховувати наявність місцевих особливостей: розташування будівель, наявні методи діагностики, рівень кваліфікації працівників тощо.

Для більш ретельного та індивідуалізованого розрахунку потреби пропонуємо скористатися методикою.

Наголошуємо, що лише комплексний підхід до заходів безпеки в закладах охорони здоров’я дасть змогу убезпечити працівників та пацієнтів від ризиків інфікування.

Додатково нагадуємо про корисні інформаційні матеріали: