Всесвітній день здоров’я

Всесвітній день здоров’я

2021-04-06T11:21:01+03:00 07.04.2021|

Тема Всесвітнього дня здоров’я 2021 року – «Побудуємо більш справедливий, більш здоровий світ». Як зазначає ВООЗ, пандемія COVID-19 яскраво показала, що світ все ще сповнений нерівності. У багатьох випадках можливість вести здорове життя та доступність якісного медичного обслуговування визначаються тим, де людина народилася, де живе і працює. По всьому світу окремі групи людей недостатньо  заробляють на життя, не мають освіти, обмежені в можливості працевлаштування. У багатьох немає доступу до комфортного житла, чистої води і безпечної їжі.

Від пандемії і заходів по боротьбі з нею постраждали всі, але більше інших – вразливі верстви населення. ВООЗ закликає владу і лідерів усього світу упевнитися, що всі громадяни мають рівний доступ до медичного обслуговування, і, найголовніше – можливість вести здоровий спосіб життя.

2021 рік проголошено роком медичного і соціального працівника. Таким рішенням ВООЗ закликає віддати належне їх самовідданості в боротьбі з пандемією COVID-19.

Говорячи про охорону здоров’я в умовах пандемії, найчастіше маються на увазі такі фахівці, як лікарі, медичні сестри, акушерки, санітари, фармацевти, фізіотерапевти. Насправді цей список значно ширший – не можна забувати про охорону душевного здоров’я, про психотерапевтів, психологів і психіатрів. Важливий внесок вносять такі фахівці, як радіологи, лаборанти, доглядальниці і багато інших.

  Пандемія лише висвітлила вже наявні складності: інвестиції необхідні для боротьби з неінфекційними захворюваннями, для надання первинної медичної допомоги, для забезпечення душевного здоров’я населення, для  охорони материнства. Особливо гостро стоять ці проблеми в країнах, що розвиваються.

Для підтримки працівників охорони здоров’я недостатньо оплесків і надихаючих промов. Необхідно забезпечити такий стан справ, при якому кар’єра в сфері медицини буде не тільки почесною, але і бажаної з точки зору рівня життя, високої заробітної плати і перспектив розвитку.

Отже ВООЗ закликає приєднуйтесь до кампанії за більш справедливий, більш здоровий світ!