Грип, ГРВІ та його профілактика у Луцьку

Грип, ГРВІ та його профілактика у Луцьку

2020-02-13T16:12:33+02:00 13.02.2020|

Станом на 13 січня 2020 року  у місті Луцьку грипом та ГРВІ   захворіло 3056 осіб, що  на 197 осіб менше ніж попереднього тижня , з числа хворих 1477 – це  діти до 17  років , 1579 – дорослі.

Всього за період з 01.01.2020 (за 7 тижнів 2020 року) захворіло на грип та ГРВІ 15363 осіб, з них 9258 дітей, 6105 – дорослі.

За 7 тижнів 2020 року зареєстровано у місті 52 випадків грипу. Лабораторно підтверджені 17 випадків – з них 1 випадок грип типу В, 16 випадків грип типу А (Н1),  інші випадки підтверджені клінічно.

Декілька важливих порад щодо контролю та профілактики захворювань на грип та ГРВІ

  1. Часто мийте руки з милом або використовуйте спиртову серветку для рук. Це допоможе позбавитись вірусу, якщо він у вас на руках.
  2. При чханні та кашлі прикривайте рот і ніс зігнутою в лікті рукою або хустинкою. Якщо ви чхаєте в долоні, ви можете забруднити об’єкти або людей, яких торкаєтесь. Після використання негайно викиньте хустинку у смітник і помийте руки з милом.
  3. Потрібно уникати близького контакту з людьми. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
  4. Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.
  5. Повідомте сімейного лікаря у разі вашої подорожі по Китаю чи тісному контакті з людиною, яка подорожувала в КНР і має признаки респіраторного захворювання.
  6. Захворіли – лишайтеся вдома. Якщо можливо, то візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
  7. У разі відвідування базарів уникайте безпосереднього незахищеного контакту з живими тваринами та поверхнями, що контактують із тваринами;
  8. Уникайте споживання сирих тваринних продуктів і страв без належної термообробки, обережно поводьтеся із сирими м’ясом, молоком чи органами тварин, щоб уникнути перехресного забруднення.

 Вакцинація від грипу, як основний профілактичний засіб – вакцинуватися можна за 1 місяць – 2 тижні до початку епідсезону, та упродовж всього сезону. В аптечній мережі міста (зокрема в ДВТП «Волиньфармпостач», ТзОВ «Волиньфарм») є в наявності вакцина Ваксігрип та Джісі – флю.