25 травня – #Всесвітній_день_щитоподібної_залози
Схильність до розладів щитоподібної залози має один мільярд людей – кожен восьмий мешканець планети. Для українців ця проблема особливо актуальна, адже більша частина населення має дефіцит йоду і вживає його менше норми.

Гормон кальцитонін, який вона виробляє, допомагає регулювати рівень кальцію в крові, а тиреоїдні гормони впливають на роботу серця, обмін речовин, нормальну сексуальну функцію, ріст та розвиток дітей. Але для вироблення гормонів щитоподібній залозі потрібне «пальне» і для неї це – йод.


Яка #денна_норма_йоду? Ось норми фізіологічних потреб, затверджених МОЗ:



Якщо йоду бракує, щитоподібна залоза збільшується, але не може виробити достатньо так званих йодованих гормонів. Це – гіпотиреоз. Як його розпізнати? Слабкість, проблеми з набором чи втратою ваги, біль у м’язах, депресія, затримка розумового розвитку у дітей.
Коли щитоподібна залоза виробляє забагато тиреоїдних гормонів – це гіпертиреоз. Характерними ознаками є дратівливість, непереносимість спеки, тремор, втрата ваги на тлі підвищеного апетиту, тахікардія (часте серцебиття), порушення сну.

Регулярні огляди в лікаря і здорове харчування дозволять уникнути чи вчасно виявити розлад щитоподібної залози. За цим особливо уважно потрібно стежити жінкам – захворювання щитоподібної залози трапляються у них частіше, ніж у чоловіків. Зокрема, від гіпертиреозу (а саме від дифузного токсичного зоба) жінки страждають у 9 разів частіше.