Доступ до імуносупресивних препаратів спрощено

Доступ до імуносупресивних препаратів спрощено

2023-03-09T10:17:33+02:00 09.03.2023|
Доступ до імуносупресивних препаратів спрощено – їх включено до програми реімбурсації “Доступні ліки”. Ці препарати необхідні для того, щоб організм не відторгав трансплантований орган або тканини. Завдяки програмі пацієнти зможуть отримувати імуносупресанти в найближчій аптеці з договором із НСЗУ, незалежно від місця проживання чи реєстрації.
Всього до програми реімбурсації включено 21 торгове найменування імуносупресивних лікарських засобів. 15 з них повністю безоплатні, шість – з частковою доплатою. https://cutt.ly/j35Q8ay
Розповідаємо, як отримати імуносупресанти пацієнтам, яким призначають препарати вперше, які отримували препарати раніше через централізовані закупівлі, а також у разі якщо пацієнту робили трансплантацію за кордоном.
➡ Електронний рецепт на імуносупресанти виписує трасплант-координатор в трансплантаційних центрах. Перелік трансплантаційних центрів: https://cutt.ly/Y8JSqdK.
❗Важливо. Рецепти за програмою реімбурсації, вписуються лікарями за міжнародною непатентованою назвою, із зазначенням форми випуску та курсу лікування, а пацієнти в аптечних закладах обирають ті торгові найменування, які їм потрібно (програма реімбурсації завжди передбачає, як мінімум одну торгову назву безоплатно для відповідного МНН).
1️⃣ Якщо імуносупресанти призначаються вперше (після трансплантації)
Після пересадки органів – під час перебування у стаціонарі – імуносупресантами пацієнта забезпечує лікувальний заклад, де проведено трансплантацію. Трансплант-координатор, на основі призначень трансплантолога, створює в Електронній системі охорони здоров’я план лікування та перший рецепт. Разом з рецептом при виписці пацієнт отримує направлення на планове обстеження через три місяці, щоб визначити необхідність відкоригувати план лікування.
2️⃣ Якщо після трансплантації минуло 3 місяці
Через три місяці після трансплантації пацієнт проходить планове обстеження за направленням, під час після виписки. Всі необхідні обстеження безоплатні для пацієнта і покриваються Програмою медичних гарантій.
Трансплант-координатор на основі показників аналізів, визначає потребу в зміні курсу лікування або виписує новий рецепт за діючим планом лікування. Для підбору нового курсу лікування пацієнта направляють в стаціонар.
3️⃣ Якщо пацієнт вже має підібрану терапію (через 6-12 місяців після трансплантації).
Пацієнт має звернутися до транслант-координатора з випискою або призначенням лікарських засобів. На підставі виписки зі стаціонару або плану лікування координатор повторно призначить ліки за програмою реімбурсації та випише електронний рецепт. Лікарський засіб, дозування та курс лікування встановлюється на основі первинного призначення в плані лікування.
4️⃣ Пацієнти, яким проводили трансплантацію за кордоном і які мають на руках підтверджуючі документи, мають звернутися до трансплант-координатора в трансплантаційний центр.
➡ Пацієнт може змінити центр трансплантації, в якому здійснюється спостереження за станом його здоров’я після трансплантації. Це не вплине на отримання ним імуносупресантів – електронний рецепт зможе бути виписаний іншим трансплант-координатором на підставі раніше створеного плану лікування.
ℹ Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна:
– через дашборд на сайті НСЗ: https://cutt.ly/T8Jlpv4. На 2-й сторінці в меню зліва оберіть область або ваш населений пункт та напрямок програми реімбурсації: “Імуносупресивні лікарські засоби”.
– зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77