Як підтримувати самопочуття при перепадах температури повітря

Як підтримувати самопочуття при перепадах температури повітря

2022-08-11T14:43:00+03:00 15.08.2022|

Зміна температури повітря, атмосферного тиску та вологості у багатьох людей викликає різке погіршення самопочуття. Причина цих хворобливих симптомів залежить від стану організму кожної конкретної людини.

Найбільше страждають люди з хронічними захворюваннями серцево-судинної, дихальної системи, опорно-рухового апарату та пацієнти з вегетосудинною дистонією. За статистикою, саме в період зміни погоди ці люди частіше потребують невідкладної медичної допомоги.

Багато хто відчуває у такі дні надмірну сонливість, головний біль, поганий настрій, відсутність апетиту тощо.

Для того щоб полегшити самопочуття та краще пережити перепади температури повітря рекомендуємо деякі поради.

  • Дотримуйтеся в ці дні здорового харчування: обмежте вживання важкої (жирної і смаженої) їжі, мучного. Дуже важливо, в першу чергу для гіпертоніків, в ці дні їсти якомога менше солі  і продуктів, що містять сіль у великій кількості (ковбаси, сосиски), оскільки кухонна сіль – головний зовнішній чинник, який викликає підвищення тиску і може призвести до гіпертонічного кризу. Виключіть алкоголь. Включіть в своє меню відварне м’ясо або рибу, більше овочів і фруктів.
  • Намагайтеся висипатися: спати потрібно не менше 8 годин на добу.
  • Робіть зарядку вранці: фізичні вправи чудово позначаться на діяльності серця і судин, а от від надмірних фізичних навантажень краще все ж відмовитися.
  • Не забувайте кілька разів на день вимірювати артеріальний тиск, адже часто людина може і не відчувати, коли він досягає критичних позначок, що загрожує інфарктом та інсультом.
  • Не пропускайте прийом лікарських препаратів. У дні, коли атмосферний тиск нестабільний, може знадобитися подвійна доза, наприклад при гіпертонії потрібно збільшити дозу гіпотензивних препаратів, а в разі ішемічної хвороби – сердечних. Однак, не призначайте собі ліки самостійно, необхідно проконсультуватися зі своїм лікарем, який визначить індивідуальне дозування.
  • При перепадах атмосферного тиску дуже корисний чай з травами (м’ятою, мелісою),  він допоможе привести нерви в порядок і при цьому зменшить вплив мінливої погоди на організм.

Намагайтеся не навантажувати себе ні емоціями, ні їжею, ні фізичною працею.