Щепись від інекції – захистись!

Щепись від інекції – захистись!

2023-05-23T16:36:40+03:00 23.05.2023|
У Тиждень громадського здоров’я, який триває 22–26 травня під гаслом #ПрофілактикаРятуєЖиття, нагадуємо, що імунізація – чи не найбільш ефективний метод профілактики, щоб убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків.
⚠В умовах воєнного стану зробити щеплення ще більш важливо, оскільки ризик розповсюдження інфекційних захворювань зростає, і медична система зосереджена на допомозі військовим та цивільним, які постраждали внаслідок терору з боку росії.
ℹЩеплення в Україні продовжується за календарем, холодовий ланцюг та зберігання вакцин під контролем. Всі наявні вакцини в Україні зареєстровані та кваліфіковані ВООЗ для застосування. Окрім рутинних щеплень варто робити й додаткові, наприклад у сезон ГРВІ.
ℹКалендарні (рутинні) вакцини забезпечені державою. Зробити їх можна у будь-якому державному закладі охорони здоров’я безоплатно. Додаткові вакцини можна придбати власним коштом в аптечній мережі. Проти COVID-19 вакцинують безоплатно. Зробити їх можуть вам у будь-якому державному закладі охорони здоров’я безоплатно.
🔷Для дорослих
Календарні (рутинні), ревакцинація кожні 10 років:
🔸Правець + Дифтерія
Дізнайтесь, коли востаннє ви робили щеплення і зробіть ревакцинацію, за потреби.
Додаткові з врахуванням епідсезону:
🔸Грип
🔸COVID-19 (якщо ви вже маєте 2 дози, то попіклуйтесь про бустерну чи додаткову. Про різницю між ними можна прочитати тут: https://bit.ly/3tUbSHW.
🔷Для дітей
Календарні (рутинні):
🔸Гепатит В
🔸Туберкульоз (БЦЖ)
🔸Поліомієліт
🔸Дифтерія
🔸Кашлюк
🔸Правець
🔸Гемофільна інфекція
🔸Кір
🔸Краснуха
🔸Епідемічний паротит
Батьків з дітками запрошує на щеплення сімейний лікар, проте поцікавтесь самостійно, за можливості, чи не прийшов час вакцинації.
Додаткові з врахуванням епідсезону та воєнних умов:
🔸Вітряна віспа (якщо не хворіли)
🔸Ротавірусна інфекція
🔸Менінгококова інфекція
🔸Пневмококова інфекція
🔸COVID-19. Можна робити дітям від 12 років ковід
🔸Грип. Можна робити дітям від 6 місяців
Та інші захворювання, проти яких в Україні зареєстрована вакцина.
Обов’язково проконсультуйте з вашим сімейним лікарем та розпитайте, які додаткові заходи імунізації необхідні вам та вашій родині.
На зображенні може бути: текст