Всеукраїнська кампанія щеплення проти поліомієліту триває

Всеукраїнська кампанія щеплення проти поліомієліту триває

2022-05-10T15:47:47+03:00 10.05.2022|

Брутальний наступ ворожих військ росії цілеспрямовано намагається зруйнувати медичну систему України. Проте робота з подолання спалаху поліомієліту в областях триває. Моніторинг за випадками гострого в’ялого паралічу ГПВ продовжується. 

Станом на 3 травня 2022 року проведено 72 642 щеплень дітям віком від 6 місяців до 6 років (1 або 2 дози ІПВ). В тому числі першою дозою щеплено 33 232 дітей (37% від запланованої кількості), другою — 39 410 (71%). 

На Волині майже 5,5 тисяч дітей, котрі потребують щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) в ході кампанії з імунізації. З них 49% вже отримали щеплення, зокрема, першою дозою охоплено 28%, другою – 96%.
Загалом, за даними на 3 травня в Україні проведено 72 642 щеплень дітям віком від 6 місяців до 6 років (одна, або дві дози ІПВ). Першою дозою щеплено 37% від запланованої кількості дітей, другою — 71%. Всього на першому етапі заплановано щепити 144 тисячі дітей. Наразі виконано 50% плану.
Рекомендований Всесвітньою організацієї охорони здоров’я рівень охоплення щепленнями для формування колективного імунітету становить 95%.
Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить збереже ваших дітей від можливого інфікування. Батьки, вимушені через бойові дії переїхати в інші області, можуть безоплатно щепити дитину від поліо, у тому числі, в державному закладі охорони здоров’я.

Найвищі показники охоплення в таких областях: 

  • Дніпропетровська (100%);
  • Кіровоградська (84%);
  • Хмельницька (67%);
  • Полтавська (65%).

Найнижчі показники у Київській (36%), м. Київ (37%), Чернігівській (38%), Запорізькій (39%) областях. 

Всього на першому етапі заплановано щепити 144 тис. дітей. Наразі виконано 50% від плану. 

Просимо батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем. У разі потреби, запланувати надолужити пропущені щеплення. Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить збереже ваших дітей від можливого інфікування. Батьки, що вимушені через бойові дії переїхати в інші області, можуть щепити дитину від поліо, у тому числі в державному закладі охорони здоров’я, безоплатно. 

Нагадаємо, у жовтні 2021 року в Україні зафіксували випадок поліомієліту в Рівненській області. За результатами досліджень у Регіональній референс-лабораторії м. Гельсінкі, півторарічна дівчинка інфікувалася дериватом вакцинного поліовірусу типу 2 (VDPV2) та має параліч. 

Аби надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, з 1 лютого 2022 року розпочалася кампанія імунізації проти поліо.

На першому етапі запрошують тих дітей, котрі пропустили одне з перших щеплень (у 2 та 4 місяці) згідно з Календарем профілактичних щеплень або не отримали їх зовсім. Щеплять інактивованою вакциною (ін’єкціями). 

Поліомієліт (поліо) — це небезпечне інфекційне захворювання. Його спричиняє поліовірус, який вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках — до смерті.

Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина може інфікуватися. Як правило, інфікування починається з брудних рук, через них і потрапляє до рота. Після цього вірус розмножується в кишківнику. Вірус може жити в слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. З випорожненням інфікованого маляти вірус заражає воду та розповсюджується далі.

В Україні імунізація проти поліомієліту є в переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити безоплатно відповідно до календаря щеплень:
🔷у 2 місяці — 1 доза;
🔷у 4 місяці — 2 доза;
🔷у 6 місяців — 3 доза;
🔷у 18 місяців — 4 доза;
🔷у 6 років — 5 доза;
🔷у 14 років — 6 доза.

Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

🔔Якщо у вашої дитини пропущене чи немає щеплення інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ), будь ласка, чим швидше зверніться до педіатра чи сімейного лікаря!