Проведено засідання колегії управління охорони здоров’я Луцької міської ради.

Проведено засідання колегії управління охорони здоров’я Луцької міської ради.

2021-02-12T10:07:21+02:00 12.02.2021|

11 лютого 2021 року проведено засідання колегії управління охорони здоров’я Луцької міської ради. У засіданні прийняли участь Луцький  міський голова Ігор  Поліщук,   його заступниця Ірина Чебелюк , представники   УОЗ ЛМР та директори закладів охорони здоров’я міста,   

Начальник управління охорони здоров’я Володимир Лотвін розповів, що з 1 квітня 2020 року комунальні підприємства охорони здоров’я, які надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу, підписали договори з Національною службою здоров’я України на визначені пакети медичних послуг. Таким чином, почав реалізовуватися принцип «гроші йдуть за пацієнтом». Старт другого етапу медичної реформи розпочався в умовах карантинних заходів проти поширення пандемії COVID-19, що внесло корективи у фінансування цих закладів.

Міська влада відреагувала на «виклик від COVID-19» миттєво і з бюджету Луцької міської територіальної громади медичним закладам виділено 11,3 млн грн. За ці кошти закуплено засоби індивідуального захисту, лікарські препарати, медичні вироби та розхідні матеріали, а також дезінфікуючі засоби. Майже два млн гривень спрямували на оплату перевезення та харчування медиків та 2,5 млн на доплати медпрацівникам за перебування у небезпечних умовах праці. Для закупівлі апаратів ШВЛ, концентраторів кисню, аналізаторів для проведення ІФА та іншого медичного обладнання для тимчасового інфекційного стаціонару виділено 4,7 млн грн.

На базі акушерського корпусу КП «Луцький клінічний пологовий будинок» розгорнуто ліжка для надання стаціонарної медичної допомоги хворим на COVID-19. Тимчасовий інфекційний стаціонар переданий в оперативне управління КП «Луцька міська клінічна лікаря».

Загалом на боротьбу з COVID-19 було освоєно 71,2 млн грн. Джерелами фінансування виступили Національна служба здоров’я України, державний, місцевий та обласний бюджети, а також благодійна та гуманітарна допомога.

Запроваджені карантинні заходи з 12 березня 2020 року внесли зміни та корективи у роботу комунальних підприємств охорони здоров’я. Заборона на проведення планових операцій та обмеження відвідувань пацієнтів до лікарів була одним із попереджувальних заходів проти поширення COVID-19.

У 2020 році зусилля управління та підпорядкованих комунальних закладів охорони здоров’я були спрямовані на зміцнення матеріально-технічної бази, оснащення медичною апаратурою, запровадження нових форм роботи і передового досвіду, втілення нових методів діагностики та лікування, наближення первинної медичної допомоги до населення.

За рік до амбулаторно-поліклінічних закладів було майже мільйон звернень громадян. У стаціонарі медиками проліковано майже 23 тисячі людей та прийнято 1907 пологів.

За кошти бюджету розвитку міста на закупівлю медичної апаратури та обладнання і проведення капітальних ремонтів виділено 12,8 млн грн. Для потреб міської клінічної лікарні придбано лапараскопічну стійку, два концентратори кисню та стільки ж аналізаторів та реактивів для проведення ІФА, запасні частини для спірального комп’ютерного томографа, монітори спостереження за станом пацієнта та портативні холтерівські монітори для вимірювання тиску, автомобіль та апарати штучної вентиляції легень, біохімічний аналізатор, дефібрилятор з функцією синхронізації та медичне обладнання для тимчасового інфекційного стаціонару. Для клінічного пологового будинку закуплено апарат УЗД для проведення нейросонографії новонароджених.

Загалом бюджетне фінансування галузі охорони здоров’я у 2020 році становило 564,9 млн грн: медична субвенція – 50,8 млн грн; НЗСУ – 423,8 млн грн; місцевий бюджет, в тому числі бюджет розвитку – 73,9 млн грн; інші субвенції з державного та обласного бюджетів, в тому числі на COVID-19 – 16,4 млн грн.

У 2021 році планується зміцнення та модернізація матеріально–технічної бази комунальних підприємств охорони здоров’я Луцької міської територіальної громади, розбудова приймального відділення опорної лікарні – КП «Луцька міська клінічна лікарня», розширення мережі амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та капітальний ремонт приміщення АЗПСМ №4 КП «Луцький центр первинної медичної допомоги» (вул. Привокзальна, 13) та приміщення Консультативно-діагностичного центру КП «Луцька міська клінічна лікарня» (пр. Волі, 66а, 4 поверх).

Ігор Поліщук подякував усім працівникам галузі охорони здоров’я. “У тісній співпраці із керівниками медичних закладів та медиками ми змогли пройти пандемію коронавірусу з найменшими втратами. У нас не було критичних ситуацій, які, на превеликий жаль, були в інших містах, коли людей просто не було куди класти. Ми зробили велику роботу на випередження. Дякую медикам, які, не покладаючи рук, працювали в складних, стресових ситуаціях, в умовах неймовірної напруги, віддаючи своє життя та здоров’я загрозам, адже постійно працювали з хворими на COVID-19. Дуже приємно, що у нас такі патріотичні та професійні медики”, – зазначив він.

 Також міський голова повідомив, що місто виділило 60 млн грн лише на придбання обладнання та всього необхідного для лікарень, аби вони могли приймати хворих на коронавірус. Ще 15 млн грн спрямували на доплати лікарям, перевезення та харчування лікарів, засоби захисту та багато іншого. І це — дало свій результат. “Сьогодні у нас в місті стабільно є близько 250-ти ліжок з доступом до кисню, і ми готові до будь-якого сценарію. Цього року необхідно думати над розвитком наших медичних закладів. Ми обов’язково завершимо грандіозний проєкт з будівництва приймального відділення міської клінічної лікарні. Також будемо продовжувати оновлювати обладнання та проводити роботи із покращення матеріально-технічної бази в приміщеннях інших медичних закладів”, – сказав Ігор Поліщук.

Окремо він відзначив роботу Лариси Духневич з організації облаштування тимчасового інфекційного госпіталю в окремому корпусі пологового будинку: “Не дивлячись на ці політичні протистояння та нікому не потрібні дискусії, я сьогодні не почув жодного негативного відгуку про те, як людей лікують та харчують в цьому госпіталі. Робота проведена на пристойному рівні. Коронавірус рано чи пізно завершиться, а все обладнання та меблі залишаться для потреб закладу та працюватиме на користь лучан, мешканців приєднаних територій та інших міст, які попадуть туди на лікування”. Та додав: “Щиро сподіваюся, що в найближчі роки у нас не буде таких викликів та потрясінь, які були в минулому році, і ми зможемо системно, якісно працювати над покращенням надання медичних послуг в нашому місті та покращенні матеріально-технічної бази”.