В Україні стартував Європейський тиждень тестування: де у Луцьку можна здати тест?

В Україні стартував Європейський тиждень тестування: де у Луцьку можна здати тест?

2020-11-20T10:21:58+02:00 20.11.2020|

З 20 по 27 листопада  Управління охорони здоров’я Луцької міської ради  закликає лучан протестуватися на ВІЛ та гепатит С.

Близько 1 мільйона українців не знають, що мають у своєму організмі вірус гепатиту С. Ще 60 тисяч — не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. 

Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже чим раніше вірус знайдено, тим раніше людина стає під медичний нагляд і розпочинає лікування. 

Наразі ВІЛ вилікувати повністю неможливо. Натомість сучасна АРВ-терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ. 

Гепатиту С можна позбутися повністю за 3 або 6 місяців. Держава закуповує якісні та безпечні ліки, які може отримати кожен хворий на гепатит С. Цього року в Україні є 29 815 курсів для лікування вірусного гепатиту С.

У Луцьку ліки від гепатиту С можна отримати у Волинській обласній інфекційній лікарні, за адресою: вул. Шевченка, 30.

В рамках Європейського тижня тестування здати тест на ВІЛ та гепатит С можна у КП “Луцький центр первинної медичної допомоги  №1” м. Луцьк, вул. Бенделіані, 7

Довідково

Європейський тиждень тестування було запроваджено у 2013 році. Мета ініціативи – збільшити кількість тестування на ВІЛ і вірусні гепатити та підвищити обізнаність людей про переваги раннього тестування на ці захворювання.

Вже 8 рік поспіль тиждень тестування проходить у країнах Європи. 6 рік — до ініціативи крім тестування на ВІЛ включено тестування на вірусні гепатити В та С. 

Другий рік поспіль Європейський тиждень тестування проходить двічі на рік – у травні та у листопаді.

Більше про ВІЛ та вірусні гепатити можна дізнатися тут

Карта лабораторій, які тестують на вірусні гепатити. 

Як перевіритися на гепатит С і що робити далі. 

  Сьогодні  стартує Європейський тиждень тестування. Це міжнародна акція, яка проходить двічі на рік вже 8 рік поспіль. Її мета привернути увагу людей до небезпечних захворювань — ВІЛ та вірусних гепатитів В і С. А також протестувати якомога більше людей на ці захворювання. 

ВІЛ

 • Нині близько 37 млн людей в усьому світі живуть з вірусом імунодефіциту. 

 Україна одна із 30 країн, що формує 89% усієї епідемічної ситуації світу та посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. 

 За оцінками експертів, кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону.

 Основним шляхом передачі ВІЛ є статевий — це понад 65% випадків зараження. А отже захворіти на ВІЛ може кожен.   

 Нині в Україні зареєстровано близько 142 тисяч людей, хворих на ВІЛ. Ще близько 60 тисяч не знають про свій позитивний статус. 

  Волинській області зареєстровано понад 2 тисячі людей, що мають ВІЛ-інфекцію. Лише за 2019 рік було виявлено 156 нових випадків. 

 Чому важливо знати свій статус ВІЛ?

 • Мільйони людей в світі живуть з ВІЛ повноцінним та здоровим життям. Вчені вже довели, що тривалість життя людей з ВІЛ не відрізняється від тривалості життя людей без ВІЛ. Але це можливо лише за двох умов – знати, що в тебе ВІЛ та систематично приймати лікування.
 • Держава закуповує якісне та ефективне лікування. Усі ВІЛ-позитивні люди мають можливість отримувати його безкоштовно. 

Чому важливо приймати АРВ-препарати людям, які живуть з ВІЛ? 

 • Антиретровірусна терапія (АРТ) ефективно контролює ВІЛ. 
 • АРТ-препарати не здатні повністю вилікувати ВІЛ та вивести вірус із організму. Основна властивість АРТ — пригнічення вірусу в організмі людини. 
 • Щоденний прийом препаратів перешкоджає розмноженню нових клітин вірусу та захищає імунну систему людини від інфекції. Згодом терапія допомагає досягнути настільки низького рівня вірусу в крові, що його стає недостатньо для передавання статевим шляхом, а отже людина може жити повноцінним життям — мати сім’ю, дітей, займатися роботою та активним життям. 
 • На жаль, багато людей і досі вірять, що ВІЛ — це смертний вирок і не приймають лікування.
 • Ми закликаємо людей обирати життя та здоров’я. Тестуйтесь і лікуйтесь! Лише разом ми зможемо подолати ВІЛ! 

ГЕПАТИТИ 

 • Вірусні гепатити В і С – це захворювання печінки запального характеру вірусного походження. Вірус може доволі довго проходити без симптомів та непомітно розвиватися в організмі. 
 • Якщо не виявити вірус вчасно, він може нанести здоров’ю непоправної шкоди та призвести до тяжких наслідків чи смертельних ускладнень.
 • Нині в Україні понад 1 мільйон українців не знають, що хворі на гепатит С, а півмільйона — про гепатит В.

 Лише у 2019 році у понад 32 тисяч українців були виявлені маркери вірусу гепатиту С, більше ніж у 20 тисяч — маркери гепатиту В. 

У Волинській області нині зареєстровано понад 2000 людей хворих на гепатит С і понад 600 пацієнтів, що мають вірусний гепатит В. 

 • Ці віруси можуть вразити кожного – незалежно від віку, статі чи соціального статусу. 
 • Основний шлях передачі цих захворювань — кров та біологічні рідини. А отже просто недбала обробка інструментів у салоні краси або тату-салоні може стати причиною інфікування гепатитом. 
 • Але є і гарні новини. Від гепатиту В може захистити вакцинація — 3 дози. Для дітей вона є безкоштовна, адже включена до календаря щеплень, а дорослі можуть її самостійно придбати в аптеці. 
 • Щодо гепатиту С, то він є повністю виліковним. Його можна позбутися за 3 або 6 місяців просто приймаючи пігулки один чи два рази на день. 
 • Лікування якісне, ефективне. І найголовніше — БЕЗКОШТОВНЕ!
 • Вже другий рік поспіль держава закуповує ліки від гепатиту С. Цього року в Україні є 29 815 курсів для лікування вірусного гепатиту С. 
 • Тобто, щоб позбутися цієї хвороби — вам залишилося лише позбутися страху тестування і зробити тест на ВІЛ та вірусні гепатити. 
 • Цього року, безкоштовне швидке тестування можна пройти з 20 по 27 листопада

Також тестування на ВІЛ та вірусні гепатити В та С входить до гарантованого переліку послуг на первинній ланці. А отже тестування ви можете також пройти у свого сімейного лікаря. 

 • Не зволікайте! Знайдіть 15 хвилин, щоб перевіритися на ВІЛ та вірусні гепатити!
 • Не дамо вірусам шанс!