15 вересня – Всесвітній день боротьби з лімфомами

15 вересня – Всесвітній день боротьби з лімфомами

2020-09-15T11:44:11+03:00 15.09.2020|
За даними Центру медичної статистики МОЗ України, щороку в Україні фіксують понад 3,5 тисячі нових випадків лімфоми.
Лімфоми – це група злоякісних пухлин крові, для якої характерним є ураження клітин лімфатичної системи.
✔️Є два головні типи пухлин імунної системи: лімфома Ходжкіна та неходжкінські лімфоми. Лімфоми – серйозне захворювання, яке прогресує з часом.
✔️Імунна система хворих на лімфому стає більш вразливою, тому такі люди мають підвищену схильність до різних інфекцій.
✔️Підвищити ризик розвитку лімфом можуть вплив радіації, несприятливі умови навколишнього середовища, куріння та вживання алкоголю, ожиріння. Для профілактики лімфоми постарайтесь мінімізувати вплив цих факторів на ваш організм.
✔️При деяких варіантах причина захворювання невідома, а при інших уже встановлена. Ризик розвитку неходжкінських лімфом вищий у хворих, які страждають на ВІЛ. Доведена роль віруса Епштейна-Барр в розвитку лімфоми Беркіта. Відомо, що бактерія Helicobacter-pylori є причиною розвитку лімфоми, яка уражає шлунково-кишковий тракт (MALT-лімфома). Також доведена роль Chlamydia psittaci у розвитку МALT-лімфоми з ураженням ока і роль вірусу гепатиту С у розвитку лімфоми селезінки. У випадках, коли відома причина захворювання, при ранніх стадіях захворювання іноді досить пролікувати пацієнта протививірусними або антибактеріальними препаратами без застосування хіміотерапії.
Як розпізнати захворювання❓
Розпізнати лімфому самостійно на ранніх стадіях досить важко, оскільки це захворювання найчастіше не проявляється специфічними симптомами. Водночас ефективність лікування залежить саме від часу виникнення лімфоми: що раніше діагностували, то ефективнішим буде лікування. Тому дуже важливо регулярно (1 раз на рік) проходити профілактичний огляд у свого терапевта чи сімейного лікаря.
Симптомами лімфоми можуть бути:
✔️безболісне збільшення лімфатичних вузлів на шиї, в пахвових впадинах, паху;
✔️втрата ваги;
✔️підвищення температури тіла вище 38С без видимих на те причин;
✔️надмірна нічна пітливість;
✔️свербіж шкіри.
Якщо спостерігаєте в себе якісь із цих симптомів, одразу звертайтесь до лікаря. Сучасна практика доводить, що лімфома виліковна в 80% випадків. Шанси хворих на одужання повністю залежать від точної та своєчасної діагностики.