Тиждень підтримки грудного вигодовування у КП «Луцька міська дитяча поліклініка»

Тиждень підтримки грудного вигодовування у КП «Луцька міська дитяча поліклініка»

2020-08-04T16:29:48+03:00 05.08.2020|

У комунальному підприємстві «Луцька міська дитяча поліклініка»   розпочався тиждень підтримки грудного вигодовування.

Про це повідомила експерт з грудного вигодовування, завідувачка педіатричного відділення поліклініки Валентина Федчук

 «Кожного року у нашій поліклініці ми проводимо тиждень підтримки грудного вигодовування. Протягом цього тижня особливу увагу ми звертаємо на індивідуальну роботу з кожною мамою, аби детально пояснити чому так важливо годувати дитину грудьми. Адже для мами це і профілактика онкозахворювання, краще післяпологове відновлення, хороший емоційний стан тощо.

Користь годування грудним молоком для дитини взагалі важко переоцінити – підвищується імуноглобулін, внормовується імунний статус дитини в цілому, дитина їсть коли хоче і скільки хоче, ця їжа завжди є стерильна і доступна, найкраща, найсмачніша. І, що найголовніше, налагоджується міцний зв’язок між мамою та дитиною, який протягом життя перервати не можливо», – розповіла Валентина Миколаївна.

 За словами лікарки, заняття з правильного грудного вигодовування у стінах поліклініки не обмежуються лише одним тижнем, а діють

постійно.  

 Дитячий заклад продовжує впроваджувати у практику сучасні принципи ведення лактації грудного вигодовування  та сучасні перинатальні технології, що відповідають розширеній ініціативі ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня доброзичлива до дитини».

Як повідомила директорка КП «Луцька міська дитяча поліклініка»   Оксана Лєщинська на обліку в закладі в середньому 32040 дітей щороку.

У поліклініці вже 15 років поспіль активно працює «Кабінет здорової дитини», де можна отримати  консультацію та відповіді на питання, які  виникають у молодих мам щодо переваг  грудного вигодовування, харчування жінки, що годує груддю,гігієни жінки, догляд за молочними залозами, механізмом зціджування.

 В закладі систематично здійснюється навчання персоналу з питань підтримки грудного вигодовування за 18-годинною програмою з 3-ма годинами практичних занять із 100% охопленням співробітників. Після проведення навчання медичний персонал проходить залік з отриманих теоретичних та практичних навиків грудного вигодовування.

В результаті плідної роботи дитячої поліклініки та батьків 72% дітей отримують виключно грудне вигодовування не менше 6 місяців.