Пропонують з 2022 року вакцину від пневмококової інфекції, як обов’язкову

Пропонують з 2022 року вакцину від пневмококової інфекції, як обов’язкову

2020-08-05T15:21:53+03:00 05.08.2020|
У червні цього року Національна технічна група експертів з питань імунізації, відповідно до міжнародних і національних пропозицій, рекомендувала Міністерству охорони здоров’я України запровадити до Національного календаря профілактичних щеплень у 2022 році вакцину від пневмококової інфекції, як обов’язкову.
Оперативний штаб МОЗ підтримав таке рішення та рекомендував Міністерству охорони здоров’я України погодити і подати запит від України до GAVI (Глобального альянсу із вакцинації та імунізації) щодо отримання кон’югованої пневмококової вакцини за спеціальною ціною.
‼️Наразі Центр громадського здоров’я України працює над підготовкою сценарію багаторічного планування закупівлі вакцин на 2021—2023 роки з урахуванням впровадження до Календаря профілактичних щеплень пневмококової кон’югованої вакцини.
Нагадаймо, станом на 1 травня 2020 року в Україні від пневмококової інфекції вакцинувалися 1 135 людей. Ревакцинувалося — 552 особи.
‼️Людям віком від 65 років або з хронічними захворюваннями рекомендовано вакцинуватися від пневмококової інфекції. Саме ця інфекція провокує розвиток бактеріальних пневмоній, що під час пандемії COVID-19 є критичним фактором. Щороку у світі реєструють 1,6 млн летальних випадків внаслідок пневмококових захворювань.
Ризик виникнення пневмококової інфекції є найбільш високим в перші роки життя дитини. Згодом ризик знижується внаслідок набуття природного імунітету і підвищується в літньому віці в результаті «імунного старіння» і вищої сприйнятливості до пневмококів через супутні патологічні стани.
‼️Люди з ВІЛ-інфекцією або серповидно-клітинною анемією мають високий ризик захворіти на пневмококову інфекцію, тому своєчасна вакцинація для них є особливо важливою.
Згідно з даними ВООЗ у 2015 році у світі 294 тисячі летальних випадків у дітей віком до 5 років були спричинені пневмококовою інфекцією.
До початку застосування пневмококових вакцин захворюваність від цієї інфекції становила 44,4 випадків на 100 тисяч дітей віком до 5 років в країнах Європи і 167 випадків на 100 тисяч дітей віком до 5 років у США.
📌Пневмококова інфекція передається від людини до людини повітряно-краплинним шляхом. Пневмокок є збудником інвазійних і неінвазійних захворювань: бактеріємії, сепсису, менінгіту, пневмонії, бронхіту, гострого середнього отиту. Зокрема, торік в Україні було зареєстровано 50 випадків пневмококового менінгіту, з яких 22 — у дітей. Для порівняння, у 2018 році зареєстровано 43 випадки пневмококового менінгіту, із них 10 — у дітей.
Захиститися від захворювання можна завдяки вакцинації. Наразі в Україні щеплення проти пневмококових захворювань відноситься до рекомендованих. Це означає, що вакцину можна придбати за власний кошт.
📌Вакцинацію проти пневмококової інфекції можна проводити одночасно з іншими вакцинами, передбаченими Календарем щеплень.
Вакцинуватися можна у будь-якому віці в приватних або державних медичних закладах.
Нагадаймо, що 22 квітня цього року набула чинності Постанова головного державного санітарного лікаря України про Організацію заходів із вакцинації в умовах пандемії нової коронавірусної інфекції COVID-19. Ця постанова розроблена на основі рекомендацій Центру громадського здоров’я України.
Немає опису світлини.
 
 
 
Тетяна Пасічник Князькова, Ірина Грабовська-Микитюк та ще 59
 
81 поширення
Подобається
Коментувати
 
Поширити