Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році

Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році

2020-07-28T16:56:28+03:00 28.07.2020|
Уряд вніс зміни до постанови Кабінету Міністрів України №65 “Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році”, якими підвищив тариф на надання екстреної медичної допомоги.
Напрямки, за якими НСЗУ перераховує кошти, а також обсяг коштів за кожним напрямком фіксується у паспорті відповідної бюджетної програми. Для того, щоб НСЗУ могла переукласти договори з закладами за підвищеними тарифами на екстрену медичну допомогу, потрібно внести зміни до паспорту бюджетної програми. Зокрема, збільшити обсяг коштів, які призначено для оплати закладам за надання ЕМД. Зміни має затвердити Міністерство охорони здоров’я України та погодоти їх з Міністерством фінансів України. Без внесення цих змін НСЗУ не може збільшити обсяг коштів і починати укладення договорів.
НСЗУ надала свої розрахунки і пропозиції стосовно потрібних змін до паспорту бюджетної програми до МОЗ. І зараз затвердження змін до паспорту бюджетної програми у повноваженнях МОЗ.
Після затвердження змін з боку Міністерства охорони здоров’я і погодження їх з Міністерством фінансів НСЗУ розпочне процес внесення змін в діючі договори з підвищеними тарифами на екстрену медичну допомогу та здійснить доплати за липень після підписання обома сторонами відповідних змін до договорів.
НСЗУ зі свого боку зможе підписати договори з центрами ЕМД в одноденний термін.
Нагадаємо, що НСЗУ в надзвичайно швидкий термін уклала договори з 25 Центрами екстреної медичної допомоги на надання екстреної допомоги пацієнтам, а також на надання такої допомоги пацієнтам, хворим на COVID-19 та з підозрою на нього.
Загальна сума коштів, які центри ЕМД отримають за надання послуг з екстреної допомоги – 4,7 млрд грн. Станом на сьогодні, за період з квітня по липень НСЗУ вже виплатила центрам ЕМД понад 2 млрд грн. А за боротьбу з COVID-19 25 центрів екстреної медичної допомоги вже отримали понад 481, 4 млн грн (за квітень – майже 124 млн грн, за травень – майже 160 млн, за червень – понад 197,5 млн грн).