26 червня — Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу.

26 червня — Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу.

2020-06-26T09:28:20+03:00 26.06.2020|

Наркоманія! Скільки смертей за цим словом, скільки болі, скільки поламаних життів? Дуже багато! І не відомо, скільки ще життів заберуть із собою в нікуди наркотики! 

Хто це зупинить? МИ – всі разом!

26 червня — це Міжнародний день боротьби проти зловживання наркотиками та їх незаконного обігу. Історія боротьби з наркотиками в світі нараховує близько ста років.

Виходячи з загальнолюдського значення явища наркоманії, в 1987 році Генеральна Асамблея ООН постановила щорічно відмічати 26 червня Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотичними засобами і їх незаконним розповсюдженням. Ця подія символізує єдність країн у досягненні мети щодо створення суспільства, вільного від наркотиків.

Наркоманія – хвороба, що характеризується непереборним потягом до наркотиків, що викликає в малих дозах ейфорію, у великих – оглушення, наркотичний сон. Систематичний вжиток наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні доз. При наркоманії вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні і психічні розлади, розвивається соціальна деградація.

Серед волинян з вперше в житті встановленим діагнозом наркоманія 75% становлять споживачі опіоїдів, решта 25% – канабіоїдів, стимуляторі та декількох наркотиків одночасно, 94% чоловіків, 50% – молодь віком від 18 до 35 років; 25% – мешканці Луцька.

По Волинській області всього нараховується 1400 наркозалежних – це,  в основному, споживачачі опіоїдів (90%), міські жителі (90%), молодь 18-35 років (70%). З 2000 року захворюваність на наркоманію населення Волинської області скоротилась майже на 80%, але офіційна статистика не охоплює наркозалежних, які обирають анонімну форму лікування або взагалі не звертаються за медичною допомогою.

Лідерами по захворюваності та поширеності наркотичної патології з року в рік стають Володимир-Волинський, Ковельський район та міста Луцьк, Нововолинськ.

Наркоманія – страшна хвороба сучасного світу. Серед наркоманів висока смертність від вживання наркотиків, крім того, наркоманія важко виліковна. Вживання наркотиків – не безгрішне заняття, що можна кинути без зусиль. Це дійсно чума, і тим більш небезпечна, що багато-хто не приймає її всерйоз. Якщо пияцтво на початковому етапі – це результат неправильного виховання, слабохарактерності, розбещеності, імітації дурних навичок, то наркоманія з самого початку – серйозна хвороба, що потребує спеціального лікування. Потрібні великі зусилля, щоб вилікувати і перевиховати наркомана. Немає нічого більш жахливого, аніж мати члена сім’ї – наркомана, що по своїй волі змушує страждати не тільки самого себе, а й своїх рідних.

Перед тим, як спробувати наркотик, варто задуматися: чи потрібний вам букет хвороб, що передається через голку? На що ви прирікаєте себе, свою сім’ю, своїх майбутніх дітей? Купа витрачених батьківських грошей на наркотики? Жах, що ти відчуєш, коли смерть буде стояти поруч, безпорадно спостерігаючи за тим, як поведе твої м’язи, як твій організм вмирає, а ти нічого не можеш зробити! Навіщо тобі сльози матері на твоїй могилі і скорбота батька? Навіщо себе прирікати? Навіщо…