Шановні  лучани!!

Шановні  лучани!!

2020-03-26T12:08:37+02:00 26.03.2020|

Нагадуємо про важливість і необхідність самоізоляції. Особливо – якщо ви повернулись з-за кордону!!!

Ви можете не відчувати симптомів захворювання, але вже заражати інших людей. Коронавірусна хвороба COVID-19 смертельно небезпечна для людей старшого віку!

Будьте соціально відповідальними! Подбайте про вразливі групи: літніх людей, людей з імунодефіцитами, хронічними серцеово-судинними захворюваннями та захворюваннями дихальних шляхів, цукровим діабетом!

Побайте про медиків, адже вони приймуть найважчий удар пандемії та також ризикують заразитися!

Бережіть своє здоров’я та здоров’я оточуючих!!!!

Застерігаємо, що Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено ст. 44-3 «Порушення правил щодо карантину людей», згідно якої порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними захворюваннями, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – у розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, адміністративна відповідальність встановлена  за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована коронавірусною хворобою COVID-19.

Крім того, підвищена кримінальна відповідальності за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та викласти  ст. 325 Кримінального кодексу в такій редакції: “Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років».