Увага! Грип!!!

Увага! Грип!!!

2020-02-10T15:43:00+02:00 10.02.2020|

Від ускладнень грипу типу А(Н1)pdm09 померла 49-річна жителька Луцька, в якої було діагностовано двобічну пневмонію. Грип відповідного штаму у пацієнтки підтверджено лабораторно методом ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції). Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ.

📍Загалом в Україні з початку епідсезону зафіксовано 15 летальних випадків від ускладнень грипу. Підтверджено дані про циркуляцію в Україні вірусів грипу типу А(Н1)pdm09, А (Н3) та грипу В. Зафіксовано широке географічне поширення грипу та ГРВІ, інтенсивний показник захворюваності перевищив епідемічний поріг на 43%.

З початку епідемічного сезону (30 вересня 2019 року) на ГРВІ та грип на Волині перехворіло понад 98 тисяч осіб – це 9,5% населення.

Якщо дотримуватися простих правил, то шанси вберегтися від захворювання виростають в рази.

Декілька важливих порад   по контролю та профілактиці захворювань 

  1. Уникайте близького контакту. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, котрі хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
  2. Захворіли — лишайтеся вдома. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
  3. Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
  4. Мийте руки. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  5. Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їхні шанси потрапити в організм.
  6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очищуйте та дезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтесь вдома або на роботі. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води, повноцінно харчуйтеся та висипайтеся.