Засідання колегії управління охорони здоров’я ОДА за участі заступника голови обласної державної адміністрації Світлани Мишковець

Засідання колегії управління охорони здоров’я ОДА за участі заступника голови обласної державної адміністрації Світлани Мишковець

2019-12-20T14:50:37+02:00 20.12.2019|

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Володимир Лотвін прийняв участь у засіданні колегії управління охорони здоров’я ОДА. 

Під час засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Мишковець висловила вдячність від усієї спільноти медичних працівників, органів виконавчої влади, населення області за сумлінну працю та вагомий  особистий внесок у розвиток і розбудову обласної клінічної лікарні Сидору Івану Миколайовичу та вручила йому Почесну грамоту.

Представники від управління охорони здоров’я Луцької міської ради Володимир Лотвін, Федір Кошель та Микола Якимчук подякували Івану Сидору за співпрацю та надання фахової медичної допомоги мешканцям міста Луцька.

У свою чергу Іван Сидор, не стримуючи сліз , розповів, що очолює обласну лікарню ось уже майже 37 років. Він пригадав найяскравіші моменти своєї професійної діяльності, подякував за підтримку та співпрацю керівництву обласної державної адміністрації, та управлінню охорони здоров’я ОДА.

Про реформу спеціалізованої медичної допомоги у 2020 році доповів начальник управління охорони здоров’я ОДА Ігор Ващенюк. Він зазначив на тому, що у наступному році планується реалізація державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій  відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017  №2168-VIII для всіх видів медичної допомоги.

Зауважив, що єдиним джерелом фінансування з  державного бюджету для медичних закладів стане контракт з НСЗУ, для цього ЗОЗ потрібно зробити три важливі кроки: автономізуватися ,  комп’ютеризуватися, підключитися до електронної системи охорони здоров’я через відповідну медичну інформаційну систему (МІС).

Керівник КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради Іван Нискогуз ознайомив присутніх з епідеміологічною ситуацією з туберкульозу в області.

За 9 міс. 2019 року захворюваність новими випадками туберкульозу склала 37,38 на 100 тис. нас. проти 44,48 на 100 тис. нас. за  9 міс. 2018 року (зниження захворюваності на 7,2%). Волинська область зайняла 14 рейтингове місце серед областей по захворюваності на нові випадки туберкульозу (Україна за 9 міс. 2019 року – 37,1 на 100 тис. населення).

На засіданні колегії розглянули робочі питання системи охорони здоров’я.