Відкриття нового рентген-діагностичного комплексу у Луцькій міській клінічній лікарні

Відкриття нового рентген-діагностичного комплексу у Луцькій міській клінічній лікарні

2019-11-13T16:50:22+02:00 13.11.2019|

Щорічно до комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня» звертається більше 40 тисяч пацієнтів, з них близько 70% (біля 30 тисяч хворих) за ургентними показами. Амбулаторну невідкладну допомогу отримують понад 20 тисяч пацієнтів, госпіталізується за ургентними показами 12 тисяч хворих. Щодня до лікарні звертається у середньому 120 пацієнтів. Допомога надається мешканцям Луцька, Волинської області та інших регіонів. Бригадами швидкої медичної допомоги у Луцьку міську клінічну лікарню доставляються як мешканці обласного центру, так і жителі районів області, і мешканці інших регіонів, які потребують екстреної медичної допомоги в умовах стаціонару. Частка іногородніх у структурі пролікованих пацієнтів складає 30%.

Таким чином, на сьогоднішній день багатопрофільний стаціонар Луцької міської клінічної лікарні фактично функціонує як лікарня швидкої медичної допомоги – лікарня інтенсивного лікування для міста Луцька та прилеглих районів.

Луцька міська клінічна лікарня – єдина в області лікарня, яка надає спеціалізовану медичну допомогу за всіма профілями 24 годину на добу 7 днів на тиждень.

Своєчасна та якісна діагностика є запорукою вдалого лікування. Одним з найстаріших методів дослідження в медицині, який широко використовується не тільки для виявлення пошкоджень кісток, а і для візуалізації багатьох інших патологічних станів тіла людини, є рентгенівське дослідження.

Медична рентгенографія — неінвазивне дослідження, яке ґрунтується на отриманні проекційного зображення анатомічних структур організму посередництвом проходження через них рентгенівських променів та реєстрації ступеню ослаблення рентгенівського випромінювання. Не дивлячись на те, що рентгенівський метод був започаткований ще у 1895 році, він і сьогодні являється надзвичайно важливим та поширеним, а в деяких випадках являється провідним методом діагностики.

Рентгенівський апарат, який донедавна використовувався у Луцькій міській клінічній лікарні, був виготовлений ще у 1977 році. Щорічно в закладі виконується понад 45 тисяч рентгенографій. За роки експлуатації апарат неодноразово ремонтувався, але його технічний ресурс був цілковито вичерпаний.

Традиційна рентгенографія з фіксацією на плівку має ряд суттєвих недоліків. Тому з розвитком техніки на зміну їй прийшла цифрова рентгенографія.

Переваги цифрової рентгенографії:

  • низька доза опромінення — замість рентгенівської плівки застосовують спеціальні детектори, які є більш чутливими і в той же час не мають недоліків рентгенівської плівки;
  • висока якість зображення за рахунок більш досконалої конструкції детекторів, у порівнянні з плівкою;
  • висока інформативність — роздільна здатність та динамічний діапазон зображення набагато перевищують показники традиційної рентгенографії, а також є можливість збільшення зображення, коригування контрастності та яскравості. Це дозволяє лікарю-рентгенологу виявити найменші ознаки порушення структури тканини пацієнта.
  • виключення фотохімічного процесу, який сам по собі в деякій мірі сприяє погіршенню отриманого зображення, а також займає багато часу;
  • відпадає необхідність у рентгенівській плівці, яка з часом старіє, може бути неякісною, може загубитися, громіздка і незручна;
  • можливість зберігання інформації будь-який час і без втрати якості. Зображення зберігається на цифрових носіях, може передаватися на них чи через мережу Інтернет в інші центри. Пацієнту рентгенограму можна видати на CD або роздрукувати на лазерному принтері сухого друку з надзвичайно високою якістю.

Тому Луцькою міською радою було прийняте рішення про виділення 8 395 тис. грн на придбання для Луцької міської клінічної лікарні сучасного рентген-діагностичного комплексу Optera. Це дистанційно керований діагностичний комплекс на 3 робочих місця, який дозволяє проводити рентгенівські дослідження не тільки в сфері екстреної медицини та травматології, але і в гастроентерології, пульмонології, урології, гінекології та інших. Для встановлення цього комплексу було проведено капітальний ремонт приміщень згідно усіх вимог радіаційної безпеки. Вартість робіт склала 1 111,8 тис грн.