Семінар на тему: «Дифтерія. Епідемічна ситуація, профілактика, діагностика та лікування»

Семінар на тему: «Дифтерія. Епідемічна ситуація, профілактика, діагностика та лікування»

2019-11-11T16:41:48+02:00 11.11.2019|

Представники міських лікувально-профілактичних закладів  прийняли участь у семінарі  на тему «Дифтерія. Епідемічна ситуація, профілактика, діагностика та лікування»

З привітальним словом до присутніх звернувся заступник начальника УОЗ ОДА Валерій Руцький. За його словами, на сьогоднішній день область   забезпечена безоплатними та якісними вакцинами для щеплень дітей і дорослих. Якість цих вакцин підтверджена Всесвітньою організацією охорони здоров’я.  Керівник наголосив на готовності первинної ланки та інфекційних стаціонарів області до медичної допомоги.

В.о директора ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» Наталія Янко ознайомила присутніх з  епідемічною ситуацією з дифтерії в Україні та області, наголосила про «зони ризику» та важливість діагностичних обстежень, з метою раннього виявлення випадків дифтерії.

Лікар – епідеміолог відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Беата Серватович та завідувачі бактеріологічною лабораторією ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України»  Наталія Крайванович  розповіли учасникам семінару про критерії обліку та реєстрації хворих на дифтерію та осіб з підозрою на це захворювання, підходами до бактеріологічної діагностики дифтерії (відбір проб, транспортування  проб тощо), вимоги до  проведення епідемічного нагляду за дифтерією в області.

Про стан вакцинації проти дифтерії в області та організаційні аспекти проведення додаткових заходів з імунізації дітей 2015-2018 років народження ознайомила лікарів головний спеціаліст відділу організації медичної допомоги та режимно-секретної роботи УОЗ ОДА Людмила Рожко.

Любов Серба – медичний директор  КП «Волинська обласна інфекційна лікарня» зауважила на сучасних підходах до лікування дифтерії, на клінічних аспектах діагностики.

Присутні отримали відповіді на  запитання,  відбувся обмін думками, напрацьовані подальші кроки  щодо реалізації профілактичних і  протиепідемічних  заходів.