Ознайомлення з реалізацією державних гарантій медичної допомоги в пілотому проекті.

Ознайомлення з реалізацією державних гарантій медичної допомоги в пілотому проекті.

2019-09-04T11:22:23+03:00 26.08.2019|

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук в складі делегації медичних працівників Волинської області відвідав Полтавську область, яка з 1 квітня стартувала у пілотному проекті з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення Полтавської області.
Зміни в наданні стаціонарної допомоги — один з наступних кроків трансформації системи охорони здоров’я. Існуюча модель її фінансування (коли заклад отримує кошти на утримання ліжко-місця, незалежно від кількості та якості наданих медичних послуг) стимулює не якість та сервіс, а тривалі госпіталізації й надлишкове використання обмежених ресурсів.


Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак:«Потрібно проаналізувати стан фінансування спеціалізованої стаціонарної ланки й оптимізувати процес надання медичних послуг у лікарнях завдяки використанню сучасних інструментів та методів фінансування. І в такий спосіб — за рахунок економічного стимулу — змінити правила гри та поведінку стаціонарних закладів на користь споживача. Лише за подібних умов пацієнт отримає послуги належної якості та відповідний сервіс.»
Саме з цією метою і реалізується пілотний проект реформування стаціонарної допомоги в Полтавській області. У його рамках відпрацьовується нова для України модель оплати — за випадок госпіталізації, тобто оплата за результат.
Перші кроки у реалізації пілотної програми: аналіз відпрацювання витрат. За результатами трирічного моніторингу стану фінансових витрат і медичних випадків у стаціонарних закладах Полтавської області розраховано середню вартість випадку і коефіцієнти складності за класами захворювань, сформовано 50 діагностично-споріднених груп тощо. На їх підставі створено нову модель госпітального сектора, яка об’єднує спеціалізовану амбулаторну та госпітальну допомогу.