Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування

2019-08-01T10:49:58+03:00 01.08.2019|

З 1 до 7 серпня у Волинській області триватиме Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування.  Медична спільнота  щорічно долучаються  до проведення цього Всеукраїнського тижня, разом з усією Україною та 170-ма країнами світу.

Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодовування малюків і відновлення втраченої національної традиції – годування дітей грудьми.

Цього року тема Всесвітнього тижня включає питання:

  • захист інтересів батьків на робочому місці;
  • гендерна рівність та підтримка батьків;
  • підтримка сімей, які мають маленьких дітей, з метою створення умов для повноцінного їх розвитку.

ВООЗ рекомендує виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя, причому воно повинно початися вже протягом години після народження і бути «на вимогу» дитини. Пляшок або пустушок слід уникати.

Грудне молоко – ідеальне харчування для новонароджених і немовлят. Воно дає немовлятам всі поживні речовини, необхідні для здорового розвитку, безпечує і містить необхідні антитіла, які допомагають захистити немовлят від поширених дитячих хвороб, таких як діарея і пневмонія (дві основні причини дитячої смертності у всьому світі).

Грудне вигодовування також приносить користь і матерям, так як пов’язано з природним методом контролю над народжуваністю (98% захисту від небажаної вагітності в перші шість місяців після народження). Воно знижує ризик раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії. Грудне вигодовування сприяє здоров’ю і мами і малюка.