Впровадження клінічних настанов на засадах доказової медицини у Києві

 Впровадження клінічних настанов на засадах доказової медицини у Києві

2019-07-31T09:26:56+03:00 29.07.2019|

Заступник  директора з медичного обслуговування населення КП «ЛЦПМД»  Людмила Пількевич прийняла участь  у конференції з питань впровадження клінічних настанов на засадах доказової медицини для  первинної медичної допомоги (ДУОДЕСІМ Медікал Паблікейшн Лтд).

Метою заходу було підвести проміжні підсумки впровадження україномовного перекладу клінічних настанов на засадах доказової медицини в практиці лікарів первинної ланки та зміцнити спроможність закладів у використанні настанов на рівні ЦПМД в регіонах шляхом роз’яснення учасникам юридичних та організаційних аспектів застосування  настанов від ДУОДЕСІМ.

Трансформація системи охорони здоров’я розпочалася – безпрецедентний за масштабом комплекс змін, спрямований на забезпечення рівного доступу українців до якісної медичної допомоги, а медичним працівникам – можливостей і стимулів для безперервного професійного розвитку. Трансформація охоплює не лише зміни у фінансуванні, але й нові вимоги до оснащення і нові можливості для розвитку медичних закладів, а також нові  можливості для розвитку медичних професій. Адже саме поліпшення умов для професійного розвитку лікарів, стимулювання розвитку медичної освіти та науки – ключовий компонент трансформації, що впливає на подальше підвищення якості медичної допомоги.

Застосування доказової медицини та забезпечення можливостей лікування у відповідності до найкращих світових практик – фундаментальні умови якості медичної допомоги. Тому поряд з новими фінансовими можливостями, що відкрились перед медичними закладами та лікарями первинної ланки медичної допомоги, було прийняте рішення забезпечити лікарів ПМД і якісними, визнаними у світі настановами з високим рівнем доказовості, перекладеними українською мовою.

В програмі конференції виступи Олександра Лінчевського, заступника Міністра охорони здоров’я України, Аліни Ткаченко, керівника групи координації та підтримки спільного Проекту Світового Банку та МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», Младени Качурець, радника Міністра охорони здоров’я України, Юлії Володіної, консультанта Проекту Світового Банку та інших.

ДУОДЕСІМ – фінське медичне товариство, яке відноситься до міжнародно визнаних інститутів доказової медицини. В ДУОДЕСІМ лікарі роблять запити по різноманітній медичній тематиці і отримують відповіді, що ґрунтуються на доказовій медицині.

Розроблено 950 клінічних настанов ДУОДЕСІМ , перекладених українською мовою, що є доступним до використання в медичній практиці лікарями ЗПСМ.

Медична наука не стоїть на місці і пацієнта треба лікувати, як написано в клінічному протоколі.

Сімейний лікар – це лікуючий лікар. Клінічні протоколи ДУОДЕСІМ мають міжнародний формат і розроблені сімейними лікарями для сімейних лікарів.