Чому варто не зволікати з підписанням декларації із сімейним лікарем

Чому варто не зволікати з підписанням декларації із сімейним лікарем

2019-04-03T17:07:10+03:00 03.04.2019|

       Чому варто не зволікати з підписанням декларації із сімейним лікарем – про це у передачі «Тема дня» детально розповіли Микола Якимчук, начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради та Лідія Кривдік, директор КП «Луцький центр первинної медичної допомоги №1».

     Україна почала працювати за новим принципом надання первинної меддопомоги: “гроші йдуть за пацієнтом”. Ви обираєте свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, а Національна служба здоров’я України платить кошти за договором у той заклад, де працює лікар.

Щоб перехід на нову модель відбувався поступово і без ризиків, певний час діяла оплата і за так званим зеленим списком (тобто за пацієнтів, які уклали декларацію), і за червоним (за тих, хто не обрав свого лікаря).

Але останнім часом спостерігається висока динаміка укладення декларацій, заклади демонструють високі показники,- розповів Микола Якимчук.

         За період з квітня 2018 року по квітень 2019 року понад 170 тисяч лучан уклали декларації з сімейними лікарями та педіатрами, що становить 79,8 %.

 Також присутні розповіли телеглядачам, про те, що у випадку невідкладного стану пацієнтам, які не обрали свого лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть безоплатно медичну допомогу. Це регламентується Наказом МОЗ №503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

Екстрена медична допомога приїжджатиме на виклики до всіх пацієнтів, яким потрібна медична допомога, незалежно від того, підписана декларація з сімейним лікарем, терапевтом, педіатром чи ні.

Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук розповів щодо  ситуації  з виконання вимог Постанови Кабінету міністрів України від 27 лютого 2019 року № 135 «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/135-2019-%D0%BF .

 З 1 квітня 2019 року урядова програма реімбурсації «Доступні ліки» перейшла в адміністрування Національної служби здоров’я України. НСЗУ укладає договори з аптечними закладами і виступає єдиним платником програми. До проекту приєднались як комунальні, так і приватні аптечні заклади країни. Станом на 3 квітня 2019 року участь в урядовій програмі реімбурсації “Доступні ліки” у місті Луцьку беруть 10 аптечних мереж:

  • ДЕРЖАВНЕ ВИРОБНИЧО-ТОРГОВЕ ПІДПРИЄМСТВО “ВОЛИНЬФАРМПОСТАЧ”

  • Приватна фірма “Гамма – 55 “

  • Товариство з обмеженою відповідальністю “Ваша аптека”

  • ФІРМА “ВОЛИНЬФАРМ” У ФОРМІ ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

  • ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ТАС-ФАРМА”

  • ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ПОДОРОЖНИК ВОЛИНЬ”

  • ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “АВЕРСІ”

  • Товариство з обмеженою відповідальністю “Українська фармацевтична роздрібна компанія”

  • Товариство з обмеженою відповідальністю “Сальве”

  • Товариство з обмеженою відповідальністю “ПЕРША»

Знайти аптеки, що відпускають ліки за урядовою програмою реімбурсації, допоможе:
– дзвінок до контакт-центру НСЗУ за безкоштовним коротким номером 16-77,

– дешборд НСЗУ, який працює в режимі онлайн –https://bit.ly/2YKl0OH

Найближчим часом на аптеках-учасницях програми з’являться наліпки «Тут є Доступні ліки».

     Зверніть увагу! Відповідно до вимог E-Health, лікар може виписати електронний рецепт пацієнту лише за наявності у нього діючої декларації з даним лікарем.