Засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

2019-02-22T09:50:20+00:00 22.02.2019|

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук прийняв участь у  засіданні колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації «Про підсумки діяльності галузі охорони здоров’я області в 2018 році та основні завдання на 2019 рік».

Розпочалося засідання вшануванням пам’яті героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко розповів, що вже 11 місяців перебуває на посаді і за цей час спільно з медиками довелося досягнути чималих висот. Однак не всі розуміють значимість реформи і що з нею потрібно робити:«Реформи дають нам загальні рамки, а що ми будемо в них вкладати – наша справа», – відзначив він.

У своєму звіті начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк розповів, що понад 745 тисяч жителів області уклали декларації з лікарями, це становить 72%. Найменший відсоток – в Іваничівському районі (61,8%), де постійно виникають проблеми з фінансуванням. У Локачинському та Ратнівському районах показники також нижчі від середніх в області, у цих районах можливості місцевих бюджетів не достатні для того, щоб утримувати свої заклади. У Луцьку декларації уклали 76% жителів.

В області працюють 24 центри  первинної медико-санітарної допомоги, в тому числі:  143 амбулаторія загальної практики сімейної медицини (90 сільські та 53 в містах та поселеннях міського типу), 742   ФАПи.

За ініціативи Президента України по покращенню  медичної допомоги на селі,  Постановою КМУ від 6 грудня 2017 року  № 983 «Деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюдж

етам на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості» для Волинської області виділено 189 447,3 тис. грн.

Ігор Ващенюк наголосив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 травня 2018 року № 417 «Деякі питання реалізації права осіб на першочергове зарахування до закладів вищої медичної і педагогічної освіти за державним (регіональним) замовленням» в області розроблений Порядок проведення конкурсу серед претендентів на першочергове зарахування до закладів медичної і педагогічної  освіти за державним (регіональним) замовленням осіб, які уклали угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу, який на теперішній час перебуває на громадському обговоренні.

Надіслані запити в районні ради та ОТГ з метою визначення прогнозованої потреби у фахівцях з вищою освітою галузі знань «Охорона здоров’я» за спеціальностями «Медицина» і «Педіатрія».

З  1 березня 2019 року управлінням охорони здоров’я буде оголошено конкурс на укладання угод з випускниками закладів загальної середньої освіти, які виявили бажання вступати до вищих медичних навчальних закладів на визначених умовах.

«Кордони відкриті. Наші дипломи із задоволенням приймають у різних країнах. Потрібно працювати над цим питанням і створювати такі умови, аби люди не хотіли виїжджати», – сказав начальник управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк.

Також основним  завданням  на 2019 визначено, зокрема:

завершення реорганізації  закладів вторинного і третинного рівнів  у комунальні підприємства та підписання відповідних угод з Національною Службою Здоров’я України;

Забезпечення медичних працівників компютерною технікою;

виконання запланованих заходів у рамках реалізації Субпроекту Світового Банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» та заходів щодо розвитку сільської медицини;

впровадження електронної системи eHealth в підприємствах (закладах) охорони здоров’я області (електронні рецепти на лікарські засоби по урядовій програмі «Доступні ліки»  та впровадження електронної медичної картки пацієнта по амбулаторіях загальної практики- імейної медицини);

Продовження роботи по підписанню декларацій з населенням.