Розгляд заходів профілактики епідемічних ускладнень у м. Луцьку на постійній комісії Луцької міської ради

Розгляд заходів профілактики епідемічних ускладнень у м. Луцьку на постійній комісії Луцької міської ради

2019-02-22T15:30:09+00:00 22.02.2019|

Сьогодні на постійній комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови було розглянуто питання профілактики епідемічних ускладнень у м. Луцьку.

Згідно інформації управління охорони  здоров’я на виконання розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації від 01.11.2018 №722 «Про посилення протиепідемічних заходів в області» та з метою покращення ситуації щодо профілактики інфекційної захворюваності населення міста, виконання запланованих обсягів щеплень та запобігання поширенню інфекційних хвороб, що керуються засобами специфічної імунопрофілактики, управлінням охорони здоров’я Луцької міської ради вжито ряд заходів,  а саме: підготовлено наказ від 05.11.2018 №107/17-3 «Про посилення протиепідемічних заходів», яким зобов’язано керівників комунальних лікувально-профілактичних підприємств забезпечити виконання розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації від 01.11.2018 №722 «Про посилення протиепідемічних заходів в області» та рішення колегії управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації від 31.10.2018 №7/2 «Про посилення протиепідемічних заходів».

На виконання наказу управління охорони здоров’я Луцької міської ради від 05.11.2018 №106/17-3 «Про перевірку»  фахівцями управління охорони здоров’я, управління освіти та Луцького міськміжрайонного відділу державної установи «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» із 07 по 09 листопада проведено перевірку стану імунопрофілактики у комунальних підприємствах «Луцький центр первинної медичної допомоги №1» (амбулаторія загальної практики сімейної медицини №2, вул. Львівська, 63), «Луцький центр первинної медичної допомоги» (амбулаторія загальної практики сімейної медицини №4, вул. Привокзальна,13), «Луцька міська дитяча  поліклініка» (вул. Чорновола, 1)  та у закладах дошкільної освіти №14; 39; 10; 19; 27 та 32. Результати перевірки обговорено на оперативній нараді із директорами комунальних лікувально-профілактичних підприємств. На нараду були запрошені фахівці Луцького міськміжрайонного відділу державної установи «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України».

13 грудня 2018 року проведено спільну колегію управління охорони здоров’я та управління освіти Луцької міської ради із запрошенням фахівців Луцького міськміжрайонного відділу ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо дотримання керівниками освітніх закладів вимог санітарного законодавства в частині допуску до відвідування закладів дошкільної та загальної середньої освіти дітей, яким не проведено вакцинацію відповідно до календаря профілактичних щеплень та проведення щеплень працівникам та школярам. Принципова позиція директорів більшості закладів освіти щодо відсторонення від відвідування навчальних закладів нещеплених дітей щоденно збільшує кількість бажаючих зробити відповідні щеплення.

З метою стабілізації епідемічної ситуації щодо кору та гострих респіраторних захворювань радою директорів закладів освіти було рекомендовано продовжити зимові канікули в загальноосвітніх закладах міста терміном один тиждень.

Представниками управління охорони здоров’я та комунальних закладів охорони здоров’я здійснюється роз’яснювальна робота серед мешканців міста про необхідність проведення профілактичних щеплень проти кору під час особистого прийому та в засобах масової інформації.

Згідно наявної інформації, з початку року перехворіли кором 290 мешканців міста (148 дорослих та 142 дитини). В стаціонарі Волинської обласної інфекційної лікарні лікується з приводу вищезгаданого захворювання 14 хворих. З початку року в місті проведено 5258 щеплень проти кору.

Питання профілактики інфекційної захворюваності мешканців міста перебуває на постійному контролі управління охорони здоров’я.