Що зроблено для реформування галузі охорони здоров’я міста .

Що зроблено для реформування галузі охорони здоров’я міста .

2018-12-22T13:00:21+00:00 22.12.2018|

Як розповів  Микола Якимчук у зв’язку із набуттям чинності Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» у місті Луцьку проведено ряд організаційних заходів:

 • Проведено інформаційно-роз`яснювальну роботу в трудових колективах через засоби масової інформації (виступи керівництва міста, депутатів, керівників галузі охорони здоров’я), виготовлено 6 біг-бордів та 12 сіті-лайтів із відповідної тематики та ін.
 • Прийнято на квітневій сесії рішення міської ради про реорганізацію комунальних лікувально-профілактичних закладів у комунальні неприбуткові підприємства.
 • На липневій сесії прийнято рішення міської ради про затвердження статутів комунальних неприбуткових підприємств та проведено процедуру реєстрації статутів.
 • Вчасно розпочато та організовано проводиться приписна кампанія із підписання декларацій між пацієнтами та лікарями загальної практики-сімейними лікарями (лікарями-педіатрами). Станом на 20 грудня 2018 року укладено 143 260 декларацій, з них 105604 дорослого населення , 37656 дитячого та 8027 іногородніх, що складає  більше 66,4% відсотків населення міста.
 • Під час відвідування міста виконуючою обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун остання відмітила хорошу організацію роботи з проведення підписної кампанії.
 • В серпні – вересні поточного року проведені конкурси на зайняття вакантних посад директорів комунальних підприємств «Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка» та «Луцький центр первинної медичної допомоги №2» .
 • Згідно вимог чинного законодавства до 20 грудня 2018 року комунальними підприємствами охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, КП «Луцький центр первинної медичної допомоги», КП «Луцький центр первинної медичної допомоги №1», КП «Луцький центр первинної медичної допомоги №2», КП «Луцький центр первинної медичної допомоги №3», КП «Луцька міська дитяча поліклініка», подані документи в Національну службу охорони здоров’я України для укладання договорів.

Крім того, міською владою проведено значну роботу щодо покращення матеріально-технічного стану комунальних підприємств, що надають первинну медичну допомогу, для чого були передбачені кошти у міському бюджеті, а саме:

 • проведено капітальні ремонти та облаштування амбулаторій на вул. Корольова (мікрорайон Вересневе) на суму 13 млн. грн., амбулаторії на вул. Гордіюк на 3 млн. грн.;
 • здійснюються поточні ремонтні роботи у центрах первинної медичної допомоги;
 • за рахунок коштів бюджету міста проведено закупівлю комп’ютерної оргтехніки на суму 230,0 тис. грн.

Здійснюється активна співпраця в рамках субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» – проводяться ремонтні роботи в амбулаторії на вул. Бенделіані (3,4 млн. грн.), які перебувають у стадії завершення та отримано медичне обладнання та апаратура на суму 1,6 млн. грн. для центрів первинної медичної допомоги міста.

Крім того розповів про перспективи розвитоку галузі охорони здоров’я  у 2019 році . Основними з яких є запровадження з 1 липня 2019 року надання амбулаторної кваліфікованної допомоги(вторинний рівень) через Національну службу здоровя України.

Нещодавно МОЗ України винесло на громадське обговорення проект постанови КМУ   згідно якого 54 медичні послуги зможуть безоплатно отримати пацієнти в межах програми «Безкоштовна діагностика» у липні 2019 р.

У програмі – аналізи та обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів та найбільш розповсюджені види онкології у чоловіків і жінок. За направленням сімейного лікаря, терапевта і педіатра для пацієнта ці послуги будуть безоплатними. За них заплатить Національна служба здоров’я медичним закладам, які укладуть договір з НСЗУ. Кошти від НСЗУ покриють усю вартість пріоритетних послуг. Пацієнту не потрібно буде нічого доплачувати. Він також може вибрати заклад, в якому отримати ці послуги, незалежно від свого місця проживання та місця роботи лікаря, який його направив. Участь у програмі можуть взяти як державні, так і приватні медичні заклади.

Планується, що у програму увійдуть 12 нових аналізів — додатково до 8 базових, які вже оплачує Національна служба здоров’я сімейному лікарю, терапевту, педіатру, а також:

 • – мамографія і 5 видів рентгену: грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і приносові пазухи;
 • – ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи;
 • – 6 видів УЗД: шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитоподібна і молочні залози;
 • – 4 види біопсії під контролем УЗД: щитоподібної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз;
 • – видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах.

Також «Безкоштовна діагностика» включатиме ендоскопічні дослідження і операції одного дня:
– стравоходу;
– шлунку;
– дванадцятипалої і товстої кишки;
– сечового міхура;
– трахеї і бронхів.

Для того, щоб комунальний медичний заклад міг взяти участь у програмі та отримати додаткові кошти за пріоритетні послуги від НСЗУ, він повинен:

– автономізуватися (бути КНП);
– мати відповідне оснащення та медичні вироби для надання послуг;
– мати комп’ютерне обладнання з підключенням до системи «Електронне здоров’я» у всіх кабінетах, де пацієнтам надаються послуги;
– мати статистику по кількості наданих послуг в розрізі місць надання послуг протягом 1 кв. 2019 р.;
– укласти договір з НСЗУ. Міські комунальні підприємства готові до цього.

Крім того Міністерством охорони здоровя України у 2019 році заплановано запровадження електронної медичної карти, електроних листка тимчасової непрацездатності та рецепту.  Також з 1 квітня 2019 року заплановано оплату безпосередньо НСЗУ лікарських засобів по урядовій програмі ” Доступні ліки” та препаратів інсуліну для пацієнтів з цукровим діабетом.

У підсумку програми начальник управління Микола Якимчук ще раз закликав міських жителів активно долучитися до підписної кампанії і укласти декларації з сімейними лікарями та педіатрами, для того щоб комунальні підприємства отримали достатній фінансовий ресурс для забезпечення громадян належним рівнем надання первинної медичної допомоги, а медичних працівників достойним рівнем заробітньої плати.

Переглянути відео ви можете за посиланням:
  https://www.facebook.com/uavolyn/videos/1956215031100917/