Стан розвитку паліативної допомоги у Луцьку

Стан розвитку паліативної допомоги у Луцьку

2018-11-30T12:47:23+00:00 30.11.2018|

Про стан розвитку паліативної допомоги у Волинській області говорили сьогодні під час проведення круглого столу організованого управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації та БФ «СТОПРАК» .

Паліативна допомога покликана полегшити страждання хворих зі смертельними захворюваннями завдяки ранньому виявленню, ретельній оцінці й лікування болю та інших фізичних симптомів, а також наданню психосоціальної і духовної підтримки.

За словами головного спеціаліста з педіатрії управління охорони здоров’я Людмили Рожко, на сьогодні підходи до надання паліативної допомоги різняться і потребують особливих умов. Уже два роки у співпраці з благодійним фондом «Стопрак» працюють над цим питанням. Тим паче, що дітям потрібен особливий підхід.

«Коли дитина потребує паліативної допомоги, то вона потребує й інтенсивної медичної допомоги. У нас такі діти звертаються в обласну дитячу клінічну лікарню або ж перебувають вдома. Минулого року троє дітей із важкими діагнозами, які були на допоміжному лікуванні, померли вдома у колі сім’ї. Усе ж таки, це значно краще психологічно, коли біля тебе є родичі», – зауважила Людмила Рожко.

Відтак, на базі спеціалізованого будинку дитини планують організувати виїзні бригади для надання паліативної допомоги, які б діяли в межах міста, а згодом планують розширити таку допомогу в межах Луцького району. До їх складу увійдуть не лише лікар та медсестра, а й соціальний працівник, психолог.

Обдумують і створення спеціалізованого центру надання паліативної допомоги на базі будинку дитини, але це потребує значних капіталовкладень.

Президент благодійного фонду «Стопрак» Марія Адамчук зауважила, що паліативна допомога дуже необхідна важкохворим і врешті це питання зрушило з місця.

«Нам би хотілося повноцінний хоспіс окремо для дітей, окремо для дорослих, але наразі варіант виїзних бригад найліпший і може перекрити потребу у паліативній допомозі», – сказала вона.

Також на базі КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №1» хочуть облаштувати виїзну бригаду паліативної допомоги для дорослих. Фонд «Стопрак» готовий надати фінансову підтримку для функціонування бригад.

«Ми готові лобіювати питання й у міськраді, аби там виділили кошти хоча б на заробітну плату. Звичайно, ми були б раді, якби на базі кожного центру медико-санітарної допомоги були такі бригади», – додала Адамчук.

Директор КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №1» Лідія Кривдікповідомила, що на базі центру облаштують й так звану кімнату болю. Уже є лікар, котрий зголосився працювати з паліативними хворими та їх родичами. Для спеціалістів цього напряму організують навчання в Ужгороді чи Івано-Франківську.

«Треба пояснити родичам хворих елементарні речі: як одягнути памперс, як помити хворого, повернути, запобігти пролежням», – відзначила директор Лідія Кривдік.

Розпочнуть реалізовувати створення виїзних бригад з 2019-го року. Окрім того, для допомоги хочуть залучати й студентів-волонтерів.