Зустріч з студентами Луцького національного технічного університету

Зустріч з студентами Луцького національного технічного університету

2018-11-02T14:22:19+00:00 02.11.2018|

Сьогодні, 1 листопада, начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук, задля поінформованості населення щодо медичної реформи провів зустріч із студентами Луцького національного технічного університету.
Нині тема підписання декларації із лікарем в усіх на устах. Хтось уже визначився, а хтось навіть над цим не замислювався. Аби студенти могли швидше зорієнтуватися, та обрати свого сімейного лікаря Микола Якимчук розповів:
Що із липня первинка працює за новими правилами. Безпосередньо вона стосується діяльності терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів. З моменту підписання декларації з лікарем, котра виконує роль страхового полісу. Усі ці послуги будуть 100% покриватися з державного бюджету. Ваш лікар стане другом сім’ї в системі охорони здоров’я. Він буде стежити за здоров’ям і повністю забезпечувати первинну діагностику. Для цього лікар має бути мотивований, передусім — фінансово.

З 2019 року заклади первинної медичної допомоги почнуть отримувати фінансування за новою моделлю — щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта, з яким лікарі цього закладу підписали декларація. Водночас розмір виплати на молодих людей та людей похилого віку суттєво відрізнятиметься з урахуванням вікових особливостей надання медичної допомоги.

Впродовж зустрічі Микола Якимчук детально описав алгоритм підписання декларації, які документи для цього потрібні, як і де обрати лікаря, що робити, коли не підпишеш угоди та багато іншого.
На завершення зустрічі начальник управління звернув увагу, що заклад первинної ланки отримує за пацієнтів кошти і тоді, коли вони здорові. Чим менше хворих, то менше у лікаря роботи, а доходи ті самі. Так держава стимулює лікарів дбати про своїх пацієнтів. Ця модель ефективно працює в усьому світі. Микола Якимчук порекомедував усім бути уважними до свого здоров‘я.