Проведено міжнародну науково-практичну конференцію

Проведено міжнародну науково-практичну конференцію

2018-11-02T14:36:08+00:00 02.11.2018|

2 листопада у Луцькій міській клінічній лікарні відбулася третя міжнародна науково-практична конференція на тему “Організація надання медичної допомоги хворим з хронічними захворюваннями нирок. Досвід Литви, Білорусі, України”..

З привітальним словом до учасників конференції звернувся начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

Він розповів учасникам, що за даними Національного реєстру хворих із хронічною хворобою нирок Волинський обласний центр інтенсивної терапії ЕКМД посідає одне з перших місць за якістю діалізу. В структуру центру входять відділення у м. Луцьку та філіали у м. Нововолинськ, м. Камінь-Каширськ, м. Любомль, м. Ратно, м. Маневичі. Силами центру виконується державна Програма поліпшення надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю. В діалізних залах центру проводиться адекватний бікарбонатний та ацетатний діаліз, що відповідає світовим вимогам.

Щороку зростає кількість гемодіалізів в 2001 році – 5 259 сеансів а вже в 2017 році – 24 123.

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук привітав учасників конференції та побажав їм плідної праці.

Також у роботі конференції взяли участь Рута Вайчюнене, Миндаугас Йевалтас, Йонас Шуркус, Пауліна Палубікіне з Литовського університету наук здоров’я (Каунас, Литва) та Охримук Ю.П., Хорошун И.М., Гойко И.И. від ЗОЗ «Брестская областная больница» (Брест, Республіка Беларусь).

 Довідково:

В умовах обмеженого бюджетного фінансування, додатковим джерелом для покращення матеріальної бази та професійного розвитку персоналу є участь у грантових міжнародних програмах. Луцька міська клінічна лікарня спільно з Брестською обласною лікарнею (Республіка Білорусь) та Університетською клінікою Каунаса (Литва) у січні 2016 році виграли грант Sister Renal Center Program на реалізацію проекту покращення медичної допомоги хворим з хронічними захворюваннями нирок. В рамках виконання проекту у 2016-2017 роках лікарі та медичні сестри Луцької міської клінічної лікарні проходили стажування на робочому місці у центрі нефрології Університетської клініки у Каунасі та у Брестській обласній лікарні. Проводилися спільні науково-практичні конференції.