Реформування галузі охорони здоров’я міста Луцька

Реформування галузі охорони здоров’я міста Луцька

2018-10-30T12:36:09+00:00 30.10.2018|

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук прийняв участь у засіданні постійної комісії Луцької міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства. Він розповів   про реформування галузі охорони здоров’я.

– У зв’язку із набуттям чинності Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» у місті Луцьку проведено ряд організаційних заходів, а саме: проведено інформаційно-роз`яснювальну роботу в трудових колективах через засоби масової інформації (виступи керівництва міста, депутатів, керівників галузі охорони здоров’я), виготовлено 6 біг-бордів та 12 сіті-лайтів із відповідної тематики.  Прийнято на квітневій сесії рішення міської ради про реорганізацію комунальних лікувально-профілактичних закладів у комунальні неприбуткові підприємства. На липневій сесії прийнято рішення міської ради про затвердження статутів комунальних неприбуткових підприємств, проведено процедуру реєстрації статутів. Комунальними неприбутковими підприємствами підготовлено пакети документів для укладання договорів із Національної служби здоров’я України- розповів начальник управління Луцької міської ради.

Також зазначив Микола Арсентійович про те, що вчасно розпочато та організовано проводиться приписна кампанія із підписання декларацій між пацієнтами та лікарями загальної практики-сімейними лікарями (лікарями-педіатрами). Станом на 25 жовтня 2018 року укладено 126,1 тисяч декларацій, що складає 58,1 відсоток населення міста. Під час відвідування міста виконуючою обов’язки міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун остання відмітила хорошу організацію роботи з проведення підписної кампанії. В серпні – вересні поточного року проведені конкурси на зайняття вакантних посад директорів комунальних підприємств «Луцька міська клінічна стоматологічна поліклініка» та «Луцький центр первинної медичної допомоги №2» . Згідно вимог чинного законодавства до 25 жовтня 2018 року комунальними підприємствами охорони здоров’я, які надають первинну медичну допомогу, КП «Луцький центр первинної медичної допомоги», КП «Луцький центр первинної медичної допомоги №1», КП «Луцький центр первинної медичної допомоги №2», КП «Луцький центр первинної медичної допомоги №3», КП «Луцька міська дитяча поліклініка», подані документи в Національну службу охорони здоров’я України для укладання договорів.

На закінчення Микола Якимчук зауважив, що  міською владою проведено значну роботу щодо покращення матеріально-технічного стану комунальних підприємств, що надають первинну медичну допомогу, для чого були передбачені кошти у міському бюджеті, а саме:

  • проведено капітальні ремонти та облаштування амбулаторій на вул. Корольова (мікрорайон Вересневе) на суму 13 млн. грн., амбулаторії на вул. Гордіюк на 3 млн. грн.;
  • здійснюються поточні ремонтні роботи у центрах первинної медичної допомоги;
  • за рахунок коштів бюджету міста проведено закупівлю комп’ютерної оргтехніки на суму 230,0 тис.грн.

Здійснюється активна співпраця в рамках субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» – проводяться ремонтні роботи в амбулаторії на вул. Бенделіані (3,4 млн. грн.) та придбання медичного обладнання та апаратури на суму 1,6 млн. грн. для надавачів первинної медичної допомоги міста.