Засідання підсумкової колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Засідання підсумкової колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації

2018-08-01T13:04:41+00:00 26.07.2018|

 26 липня 2018 року відбулося засідання підсумкової колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації за участю начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігора Ващенюка та

членів колегії начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Миколи Якимчука , головного  лікаря комунального закладу «Луцька міська клінічна лікарня» Лариси Духневич та ін.

Розпочав роботу колегії начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

Він ознайомив присутніх з динамікою показників народжуваності, смертності та природного приросту населення Волинської області.

За І півріччя 2018 року року народжуваність становить -10,69 ,  смертність 13,68 , природній приріст населення -2,99.    Позитивний природній приріст населення за звітний період   зареєстровано лише у м. Луцьку  +4,33 на 1000 населення.

Повідомив присутнім  про поставку імунобіологічних препаратів, які здійснюються  згідно наказів МОЗ України з ДП «Укрвакцина» в порядку централізованого постачання за рахунок коштів державного бюджету по програмі «Забезпечення медичних заходів окремих програм та комплексних заходів програмного характеру».

З березня 2018 року в області розпочалась робота з трансформації закладів  охорони здоров’я первинного рівня надання медичної допомоги в комунальні некомерційні підприємства. На сьогодні 17 з 20 районних та міських рад прийняли рішення про перетворення цих закладів у некомерційні підприємства, – наголосив Ігор Ващенюк.

Про підвищення рівня забезпеченості закладів охорони здоров’я області лікарськими засобами та виробами медичного призначення, розміщення на офіційних веб-сайтах інформації про наявні залишки лікарських засобів,що закупляються за кошти державного бюджету та місцевих бюджетів розповів заступник начальника відділу організації надання медичної допомоги та режимно-секретної роботи Валерій Кацаман.

Він запропонував подавати інформацію про залишки лікарських засобів та виробів медичного призначення щотижнево для подальшого розміщення на сайті управління охорони здоров’я  у рубриці «Доступні ліки». Акцентував увагу на тому, що інформаційні стенди в лікувально-профілактичних закладах  в наявності та періодично оновлюються.

Про актуальні питання епіднагляду за підсумками І півріччя 2018 року у Волинській області доповіла в.о.директора ДУ «Волинський обласний лабораторний центрМОЗ України»Наталія Янко.

З кінця травня намітилась тенденція до зниження захворюваності кором. Проте, рівень її оцінюється як високий і становить 98 на 100 тис.населення. Показник вищий  від середнього по Україні в 1,8 разів.

Діти до 17 років становлять 70% від усіх постраждалих. Захворіло 63 дитини віком до одного року.

Серед хворих дорослих переважають особи до 30 років, найстаршому – 56 років.  Занедужало понад 40 працівників медичних закладів та 10 вагітних.

В зв’язку з низьким охопленням щепленнями дитячого, а особливо дорослого населення, спостерігається ускладнення епідситуації з дифтерії. При відсутності популяційного імунітету (98%), летальність при спалаху дифтерії може досягати 50%. Найгірше прищеплені діти   віком до 18 місяців (первинний вакцинальний комплекс – три вакцинації та перша ревакцинація), а також  доросле населення, котре  не отримало чергову ревакцинацію протягом останніх 10 років.

Підсумовуючи засідання колегії начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк    зауважив на дотриманні виконавчої дисципліни у закладах охорони здоров’я.