Семінар з проблем щодо виявлення туберкульозу

Новини

В актовому залі управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації відбулась нарада з питань організації раннього виявлення та лікування туберкульозу на первинному та вторинному рівні надання медичної допомоги.

У нараді взяли участь головні лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги, завідувачі амбулаторій,  лікарі загальної практики сімейної медицини та лікарі – фтизіатри.

Нараду зібрали для того щоб  обговорити досягнення та проблеми  раннього виявлення туберкульозу на рівні закладів, що надають первинну медичну допомогу, а також  стан організації амбулаторного лікування хворих на туберкульоз з урахуванням пацієнт орієнтованих підходів лікування.

Генеральний директор обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання – Іван Низкогуз запросив до розмови національного координатора програм лікування туберкульозу Центру громадського здоров’я МОЗ України Ольгу Зайцеву.

В своєму виступі вона розповіла, що в Україні впроваджується комплексний підхід до виявлення та діагностики туберкульозу. Є позитивні зрушення в системі лікування, зокрема забезпечено стовідсотково потребу у протитуберкульозних препаратах за кошти державного бюджету, пацієнти всіх регіонів забезпечені  медико-соціальним супроводом, змінюються моделі лікування хворих на туберкульоз з акцентом на амбулаторному етапі. Незважаючи на значні досягнення, є й певні проблеми. Зокрема, однією з важливих та не вирішених  залишається проблема недовиявлення туберкульозу. За даними епіднагляду,  захворюваність в Україні становить 64 хворих на 100 тисяч населення, а за розрахунковими даними ВООЗ  – 83. Тобто кожного року в нашій державі недовиявляють близько 20% хворих, що сприяє подальшому поширенню інфекції  серед населення.

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Інтерв’ю у програмі “Тема дня”

1 липня сімейні лікарі, терапевти та педіатри почали працювати за новими правилами. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги”, затверджено чіткий перелік послуг, які надають сімейні лікарі, а держава оплачує їх відповідно до встановленого тарифу. Які це послуги, як їх отримати вчасно та що …

Новини
Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем.

Голова Волинської обладержадміністрації Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем. Посадовець вирішив обрати лікаря в Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги №2. Він пояснив своє рішення тим, що, незважаючи на київську прописку, планує працювати на Волині. Переглянувши інформаційне табло у центрі, Олександр Савченко вирішив довірити здоров’я лікарці загальної практики-сімейної медицини Світлані …

Новини
Про проведення кампанії ” Лікар для кожної сім’ї “

Доручення голови державної адміністрації: 201807091010324911220 (2)