14 червня – Всесвітній день донора крові

Новини

Всесвітній день донора крові — міжнародний день,  який щорічно відзначається  14 червня.  Саме цього дня у 1868 р. австрійський лікар Карл Ландштейнер відкрив групи крові людини.

В першу чергу, цей день присвячений  самим донорам – людям, які безоплатно здають свою кров на благо здоров’я і життя зовсім незнайомих людей, а також присвячений і медичним працівникам, які проводять забір крові, контролюють санітарний стан станцій переливання крові, розробляють методики і апаратуру.

Так при комунальному закладі «Луцький клінічний пологовий будинок» функціонує відділ забору та переливання крові в якому працює чотири медичних працівника. Зі слів завідуючої відділенням щомісяця в середньому здають кров  10 донорів, а з січня 2018 вже нараховується близько 500 донорів. Є і постійні донори, які через кожні два-три місяці здають кров – це працівники заводу «Мотор», «Modern-expo», «Kromberg&Schubert». Для ургентного переливання крові створена постійна база донорів, яких можна залучити у будь який час для порятунку життя людини.

КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» співпрацює з Обласною станцією  переливання крові м. Луцьк, а саме скеровує населення для здачі крові. В основному це родичі та знайомі пацієнтів, які лікуються в даному закладі та потребують компонентів переливання крові.

Кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу — порятунок людських життів. Ця процедура – не тільки благородний жест, вона приносить користь організму самого донора.

Регулярне донорство омолоджує організм, тому,  що під час періодичної втрати крові відбувається   її оновлення.  Також  покращує роботу імунної системи, печінки, підшлункової залози та інших органів травлення. Деякі дослідження показують, що регулярне донорство збільшує тривалість життя на 5-7 років. А головне, задумуючись над важливістю донорства варто пам’ятати – один донор рятує життя трьом людям.

Ну і наостанок, якщо ви все-таки зважилися здавати кров, то слід пам’ятати кілька правил поведінки, щоб ця процедура пройшла для вас безболісно і без стресу для організму.

 

Управління охорони  здоров’я Луцької міської ради

 

Новини
Медична реформа: як обрати лікаря своїй дитині?

Про те як обрати лікаря своїй дитині та підписати декларацію розповіла  – головний лікар КЗ “Луцька міська дитяча поліклініка” Оксана Лещинська у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня”. Перегляд програми за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Eie9KkcMJYM Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук у студії ТРК Аверс

15 червня у програмі “Тема дня” на телеканалі ТРК Аверс  начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук розповів про урочисті заходи  у  комунальних лікувально-профілактичних закладах м. Луцька з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника. Програму  пропонуємо переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=5iclHnjXgoA   Управління охрони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Творці бездоганної посмішки

Красива усмішка – ознака успіху. А її без здорових та міцних зубів уявити неможливо. Тому про якість послуг та передові стоматологічні технології  у статті “Творці бездоганної посмішки” газети Волинські новини за посиланням: http://volga.lutsk.ua/view/22081/   Управління охорони здоров’я Луцької міської ради