30 травня – Всесвітній день боротьби проти астми та алергії

Новини

 

     За рішенням Всесвітньої організації охорони здоровя щороку 30 травня відзначається День боротьби проти астми і алергії.

           Статистика невблаганна: за даними епідеміологічних досліджень, у даний час понад 40% населення мають ті чи інші ознаки алергії. Вже може йтися про неінфекційну пандемію: кожна третя людина хвора на алергічний риніт і майже кожна десята – на бронхіальну астму.

Така ситуація зумовлена погіршенням стану довкілля, зниженням якості харчових продуктів, щоденним контактуванням з алергенами.

У місті Луцьку перебувають під диспансерним наглядом:

Діти віком 0-14 років – 206;

Підлітки 15-17 років – 61;

Дорослі – 818.

Серед алергійних захворювань займає алергічний риніт (зокрема поліноз, який викликається пилком рослин і проявляється у вигляді сезонного алергійного риніту, кон’юнктивіту, бронхіту та іноді супроводжується розвитком бронхіальної астми, алергійного бронхіту, алергійного дерматиту, кропивниці, набряку Квінке).        Одним із тяжких алергічних захворювань є бронхіальна астма, яка виникає після декількох років нелікованого риніту та кон’юнктивіту. За останні роки відзначається зростання медикаментозних алергій, що пов’язано з хаотичним вживанням пацієнтами медикаментів без призначення лікарів.

Стрімке зростання захворюваності на алергію збільшується у теплу пору, зокрема від укусів комах. Найчастішою причиною розвитку алергії є побутові алергени. Це домашній пил, особливо із ковдр, одягу, постільної білизни; грибки на стінах вологих кімнат; частинки домашніх комах (клопів, тарганів, постільних кліщів); волосся; шерсть та лупа тварин; засоби побутової хімії, особливо пральні порошки, які можна знайти у будь-якій квартирі. Тому ретельне прибирання приміщень є обов’язковою умовою ефективного лікування та профілактики алергічних захворювань.

Важливу соціальну та медичну проблему становить медикаментозна алергія. Існує дві категорії таких хворих: в одних медикаментозна алергія виникає як ускладнення при лікуванні якогось захворювання, у інших це – професійне захворювання, що виникає в здорових осіб внаслідок тривалого контакту з ліками і медикаментами.

Бронхіальна астма характеризується тяжкістю клінічних симптомів. Вона розвивається внаслідок алергії на пилок рослин, домашній пил, пух і пір’я птахів, шерсть тварин тощо. При бронхіальній астмі хворий страждає від нападів задухи, які можуть бути раптовими або розвиватись поступово. Вони бувають різними за тривалістю, силою та тяжкістю. Легкі напади проявляються сухим кашлем і хрипами в легенях, задишкою. При тяжкому нападі дихання утруднюється, стає шумним, свистячим. Хворого охоплює почуття страху від того, що йому не вистачає повітря.

 

У даний час в Луцьку діє урядова програма «Доступні ліки», в рамках якої кожен хворий може за рецептом від свого лікаря отримати необхідні препарати (Беклометазон, Будесонід, Сальбутамол) для лікування бронхіальної астми. За консультацією та рекомендаціями просимо звертатися до сімейного лікаря за місцем проживання.

 

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Медична реформа: як обрати лікаря своїй дитині?

Про те як обрати лікаря своїй дитині та підписати декларацію розповіла  – головний лікар КЗ “Луцька міська дитяча поліклініка” Оксана Лещинська у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня”. Перегляд програми за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Eie9KkcMJYM Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук у студії ТРК Аверс

15 червня у програмі “Тема дня” на телеканалі ТРК Аверс  начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук розповів про урочисті заходи  у  комунальних лікувально-профілактичних закладах м. Луцька з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника. Програму  пропонуємо переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=5iclHnjXgoA   Управління охрони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Творці бездоганної посмішки

Красива усмішка – ознака успіху. А її без здорових та міцних зубів уявити неможливо. Тому про якість послуг та передові стоматологічні технології  у статті “Творці бездоганної посмішки” газети Волинські новини за посиланням: http://volga.lutsk.ua/view/22081/   Управління охорони здоров’я Луцької міської ради