Інформаційна кампанія #ЗнімайРожевіОкуляри у м. Луцьку

Новини

Сьогодні в конференц-залі управління охорони здоров’я Волинської ОДА за підтримки благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне» відбулася презентація інформаційної кампанії #ЗнімайРожевіОкуляри під девізом «Знеболення – право кожного».  Мета презентації – розкрити проблеми надання паліативної допомоги в Україні та пояснити пацієнтам і лікарям, що кожен має право на адекватне знеболення.

Виконавчий директор БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Анна Котенко доповіла про суть проблематики надання знеболення в Україні. На сьогодні всі правові інструменти для забезпечення тяжкохворих пацієнтів ефективними знеболювальними засобами містить діюча Постанова Кабінету Міністрів України від 13 травня 2013 р. №333 «Про затвердження порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та  знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я» та прийнятий на її виконання наказ Міністерства охорни здоров’я МОЗ України від 7 серпня 2015р. № 494 «Про деякі питання придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та  знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я».

Завідувач інформаційно-аналітичного відділу при управлінні охорони здоров’я Луцької міської ради Тетяна Князькова розповідала про стан надання паліативної допомоги у м. Луцьку, перспективи та плани її розвитку, створення мультидисциплінарних бригад на базі центру первинної медико-санітарної допомоги. Наголосила на тому, що з 2013 року співпрацюємо з Благодійним фондом «СТОПРАК», який фінансував навчання для медичного персоналу по наданню паліативної допомоги  та по забезпеченню адекватного знеболення пацієнтів на базі тренінгового центру у місті Івано-Франківськ. Також допомагав в розвитку та підтримці життєдіяльності експерементальної мультидисциплінарної бригади.  Зауважила,  що в наш час  потрібно мотивувати та заохочувати  молодих спеціалістів до роботи в такій не легкій, але вкрай необхідній справі.

Після короткої перерви тренінг продовжила асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО ім. Шупика, лікар паліативного відділення Київської міської клінічної лікарні №2 Зоя Максимова, яка  розповіла про методи лікування хронічного больового синдрому.

Щодо забезпечення адекватним знеболенням пацієнтів через мережу аптечних закладів доповіла асистент кафедри організації та економіки фармації Національного медичного університету ім. О. Богомольця Наталія Дацюк.

Про нормативно-правову базу щодо обігу наркотичних речовин в медичній сфері оприлюднила  підполковник МВС України, консультант МФ «Відродження» Олена Коваль.

Після доповідей тренінг перейшов у формат діалогу між виступаючими та аудиторією.

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Інтерв’ю у програмі “Тема дня”

1 липня сімейні лікарі, терапевти та педіатри почали працювати за новими правилами. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги”, затверджено чіткий перелік послуг, які надають сімейні лікарі, а держава оплачує їх відповідно до встановленого тарифу. Які це послуги, як їх отримати вчасно та що …

Новини
Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем.

Голова Волинської обладержадміністрації Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем. Посадовець вирішив обрати лікаря в Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги №2. Він пояснив своє рішення тим, що, незважаючи на київську прописку, планує працювати на Волині. Переглянувши інформаційне табло у центрі, Олександр Савченко вирішив довірити здоров’я лікарці загальної практики-сімейної медицини Світлані …

Новини
Продовження співпраці по Світовому банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»

12 липня 2018 року комунальні заклади центри первинної медико-санітарної допомоги отримали комплектів медичного обладнання, яке було закуплене в рамках реалізації Cубпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на суму 225 …