Інформаційна кампанія #ЗнімайРожевіОкуляри у м. Луцьку

Новини

Сьогодні в конференц-залі управління охорони здоров’я Волинської ОДА за підтримки благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне» відбулася презентація інформаційної кампанії #ЗнімайРожевіОкуляри під девізом «Знеболення – право кожного».  Мета презентації – розкрити проблеми надання паліативної допомоги в Україні та пояснити пацієнтам і лікарям, що кожен має право на адекватне знеболення.

Виконавчий директор БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Анна Котенко доповіла про суть проблематики надання знеболення в Україні. На сьогодні всі правові інструменти для забезпечення тяжкохворих пацієнтів ефективними знеболювальними засобами містить діюча Постанова Кабінету Міністрів України від 13 травня 2013 р. №333 «Про затвердження порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та  знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я» та прийнятий на її виконання наказ Міністерства охорни здоров’я МОЗ України від 7 серпня 2015р. № 494 «Про деякі питання придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та  знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я».

Завідувач інформаційно-аналітичного відділу при управлінні охорони здоров’я Луцької міської ради Тетяна Князькова розповідала про стан надання паліативної допомоги у м. Луцьку, перспективи та плани її розвитку, створення мультидисциплінарних бригад на базі центру первинної медико-санітарної допомоги. Наголосила на тому, що з 2013 року співпрацюємо з Благодійним фондом «СТОПРАК», який фінансував навчання для медичного персоналу по наданню паліативної допомоги  та по забезпеченню адекватного знеболення пацієнтів на базі тренінгового центру у місті Івано-Франківськ. Також допомагав в розвитку та підтримці життєдіяльності експерементальної мультидисциплінарної бригади.  Зауважила,  що в наш час  потрібно мотивувати та заохочувати  молодих спеціалістів до роботи в такій не легкій, але вкрай необхідній справі.

Після короткої перерви тренінг продовжила асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО ім. Шупика, лікар паліативного відділення Київської міської клінічної лікарні №2 Зоя Максимова, яка  розповіла про методи лікування хронічного больового синдрому.

Щодо забезпечення адекватним знеболенням пацієнтів через мережу аптечних закладів доповіла асистент кафедри організації та економіки фармації Національного медичного університету ім. О. Богомольця Наталія Дацюк.

Про нормативно-правову базу щодо обігу наркотичних речовин в медичній сфері оприлюднила  підполковник МВС України, консультант МФ «Відродження» Олена Коваль.

Після доповідей тренінг перейшов у формат діалогу між виступаючими та аудиторією.

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Чергова зустріч робочої групи з паліативної допомоги

Сьогодні  в актовому залі  КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» відбулася  робоча зустріч з обговорення розвитку паліативної допомоги в м. Луцьку в якій взяли участь представники закладів первинної медико-санітарної допомоги. З вступним словом до присутніх звернулася завідувачка інформаційно-аналітичним відділом при управлінні охорони здоров’я Луцької міської ради Тетяна Князькова, де розповіла про …

Новини
19 травня Всесвітній день сімейного лікаря

Сімейний лікар – це комплексний постійний нагляд та турбота за Вашим станом здоров’я. Це людина, яка день за днем буде допомагати Вам та Вашій родині залишатися здоровими та жити повноцінним життям. Бажаємо вам міцного здоров’я, особистого щастя, родинного затишку, успіхів і наснаги. Хай ваш високий професіоналізм, доброта, чуйність, відданість вселяє …

Новини
Всеукраїнська науково-практична конференція інфекціоністів у м. Луцьку

Сьогодні розпочалася науково-практична конференція «кров’яні інфекції як загальнодержавна програма». Організатори конференції –   Всеукраїнська Асоціація інфекціоністів. У форумі взяли участь більше сотні лікарів різних спеціальностей (інфекціоністи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики-сімейної медицини, організатори охорони здоров’я, спеціалісти профілактичної медицини. Відкрив конференцію президент Всеукраїнської асоціації інфекціоністів, академік НМАН України, засужений діяч науки і …