Хід підписної кампанії «Лікар для кожної сім’ї»

Новини

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Яимчук на  оперативній нараді у міській раді проінформував про хід підписної кампанії  «Лікар для кожної сім’ї».

Він повідомив, що з 02.04.2018 року відповідно Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення » та інших нормативно розпорядчих документів  стартувала  кампанія  «Лікар для кожної сім’ї».

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради організовує  проведення даної кампанії  у  центрах первинної медико-санітарної допомоги міста Луцька та комунальному закладі «Луцька міська дитяча поліклініка» відповідно до вимог наказу Міністерства охорони здоров’я України від 19 березня 2018 року № 503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

Станом на 23.04.2018 в центрах ПМСД  міста Луцька підписано 9317 декларації. Лідером є комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2» з сімейними лікарями якого підписали декларацію 4283 пацієнта, комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 1» підписали декларацію 2564 пацієнтів, комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги » 1814пацієнтів, комунальний заклад «Центр первинної медико-санітарної допомоги №3» 335 пацієнта, КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» 321пацієнт. Згідно оперативної інформації за 23 квітня укладено ще 1485 декларацій.

У місті Луцьку надання первинної медичної допомоги здійснюють 106 сімейних лікарів, 39лікарів-педіатрів та 608 середніх медичних працівників. Такої кількості медичних працівників достатньо для забезпечення надання первинної медичної допомоги мешканцям міста.

Усі комунальні лікувально-профілактичні заклади мають доступ до мережі Інтернет та забезпечені у достатній кількості медичним обладнанням та комп’ютерною технікою в кількості 210 одиниць. Медики позитивно оцінюють внесок за рахунок депутатського фонду депутата Луцької міської ради  Аркадія Саламатіна у забезпеченні комп’ютерною технікою робочих місць сімейних лікарів амбулаторія №4 на вул. Стрілецькій, 37 КЗ «ЦПМСД №1».

Медичні працівники із надання первинної медичної допомоги освоїли навички роботи із комп’ютерною технікою.

Щоб не заважати лікарському прийому, для бажаючих укласти декларацію, в ЦПМСД міста визначені уповноважені особи щодо внесення інформації в електронну систему охорони здоров’я та облаштовані окремі місця

для підписання декларацій. Інформація про кабінети чи окремо облаштовані місця для підписання декларацій в ЦПМСД розміщена при вході в заклад охорони здоров’я, біля реєстратури, на поверхах та біля самих кабінетів. Також повна інформація про лікарів з якими можна укласти декларацію  розміщена на сайті управління охорони здоров’я, лікувально – профілактичних закладів та соціальних мережах. Керівництво управління та закладів провели виступи в засобах масової інформації (телеканали «Аверс», «Сфера ТВ», «Волинське телебачення», «12 канал», інтернет видання та ін.) про мету та хід кампанії у яких повідомили, де можна укласти декларацію та які кроки необхідно для цього зробити. В останньому числі газети «Луцький замок» розміщення відповідна інформація

Важливим є подальше проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи , щодо інформування мешканців громади про підписну кампанію «Лікар для кожної сім’ї». Для чого управління підготовило відповідне розпорядження міського голови.

Лікувально-профілактичні заклади із надання первинної медичної допомоги для роботи з системою eHealth, обрали медичні інформаційні системи (МІС ): «Поліклініка без черг» (КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги», КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3» та КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка»), МІС «Helsi» (КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №1») та МІС «МедЕйр» (КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №2»).

Основною проблемою при укладанні декларацій є проблема гальмування інтернет зв’язку зі сторони медичних інформаційних систем, над сумісним вирішенням якої працюють керівники та спеціалісти лікувально-профілактичних закладів.

Зараз на одного жителя для забезпечення первинною медичною допомогою виділяється 240 гривень, а після того, як заклади набудуть статусу комунальних некомерційних підприємств, укладуть договір з Національною службою здоров’я України, ця сума зросте до 370 грн. ( підвищуючий коефіцієнт: для дітей віком до 5 років 4.0 , від 6 до 17років – 2.2, дорослих віком 40-64 – 1.2, а від 65 років і більше – 2.0 ). Частину цього фінансового ресурсу можна буде отримати вже цього року.

На закінчення Микола Якимчук запросив учасників наради, присутніх представників засобів масової інформації проінформувати громадскість, підпорядковані колективи про подальше проведення підписної кампанії.

Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт закликав лучан активніше підписувати декларації з лікарями, адже на одного фахівця припадає 2000 пацієнтів. За його словами, якщо у бажаного лікаря не буде вже вільних місць, то прийдеться підписувати декларацію з іншим.

Григорій Пустовіт зауважив, що у міських поліклініках можуть обслуговуватися і мешканці навколишніх сіл, однак, першочергове право на укладення договорів мають мешканці міста.

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Чергова зустріч робочої групи з паліативної допомоги

Сьогодні  в актовому залі  КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» відбулася  робоча зустріч з обговорення розвитку паліативної допомоги в м. Луцьку в якій взяли участь представники закладів первинної медико-санітарної допомоги. З вступним словом до присутніх звернулася завідувачка інформаційно-аналітичним відділом при управлінні охорони здоров’я Луцької міської ради Тетяна Князькова, де розповіла про …

Новини
19 травня Всесвітній день сімейного лікаря

Сімейний лікар – це комплексний постійний нагляд та турбота за Вашим станом здоров’я. Це людина, яка день за днем буде допомагати Вам та Вашій родині залишатися здоровими та жити повноцінним життям. Бажаємо вам міцного здоров’я, особистого щастя, родинного затишку, успіхів і наснаги. Хай ваш високий професіоналізм, доброта, чуйність, відданість вселяє …

Новини
Всеукраїнська науково-практична конференція інфекціоністів у м. Луцьку

Сьогодні розпочалася науково-практична конференція «кров’яні інфекції як загальнодержавна програма». Організатори конференції –   Всеукраїнська Асоціація інфекціоністів. У форумі взяли участь більше сотні лікарів різних спеціальностей (інфекціоністи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики-сімейної медицини, організатори охорони здоров’я, спеціалісти профілактичної медицини. Відкрив конференцію президент Всеукраїнської асоціації інфекціоністів, академік НМАН України, засужений діяч науки і …