Надання медичної допомоги потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС

Новини

На засіданні виконавого комітету Луцької міської ради начальник управління охорони здоров’я  Микола Якимчук  проінформував про стан надання медичної допомоги  потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС.

Надання медичної допомоги потерпілим здійснюється у відповідності до чинних нормативних вимог, протоколів та стандартів вказав Микола Якимчук.

Всі потерпілі внесені в Державний національний реєстр в Центрі радіаційного захисту населення Волинської обласної клінічної лікарні. Громадянам цих категорій щорічно проводяться профілактичні огляди. За їх наслідками здійснюється амбулаторне оздоровлення, при необхідності вони скеровуються у денні стаціонари ЦПМСД та стаціонарні медичні заклади. Проводиться відбір пацієнтів для санаторно-курортного лікування. За наявності показів громадяни скеровуються на експертну раду для встановлення причинного зв’язку захворювань та інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Для пріоритетного медичного забезпечення ліквідаторів аварії  на ЧАЕС та переселених з 30-тикілометрової зони, у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» штатним розписом передбачено 0,5 посади лікаря терапевта дільничного та 0,5 посади сестри медичної. На диспансерному обліку станом на 01.04.2018 року в згаданому закладі перебуває 617 громадян, з них: 506 ліквідаторів та 111 евакуйованих із забруднених територій. 194 осіб із них визнані інвалідами із причин, пов’язаних із Чорнобильською катастрофою.

У 2017 році було профілактично оглянуто 567 чол. (92%), оздоровлено 567 чол., із них 85 в умовах стаціонару, 41 – в денних стаціонарах та 43 отримали санаторно-курортне лікування.

Крім того, в КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» 1963 дітей перебувають на диспансерному обліку, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи третьої категорії, 25 із них визнані інвалідами.

Діти цієї категорії стовідсотково оглянуті профілактично, а у 77,3% із них виявлено різні захворювання.

Протягом останніх років відмічається тенденція зменшення кількості путівок, котрі закуповуються департаментом соціального захисту обласної державної адміністрації за кошти субвенції державного бюджету для санаторно-курортного оздоровлення.

У всіх комунальних лікувально-профілактичних закладах міста Луцька проведення обстежень та лабораторних досліджень здійснюється в межах бюджетного фінансування, яке є недостатнім.

З метою покращення ситуації із фінансуванням, міська влада зверталась до Міністерства охорони здоров’я України із клопотанням сприяти включенню комунального закладу «Луцький центр первинно медико-санітарної допомоги» до реєстру установ, що надають медичну допомогу громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. На жаль, відповідь була негативною.

Видатки на відшкодування придбання ліків за пільговими рецептами ліквідаторам аварії  на ЧАЕС та переселеним з 30-ти км зони враховуються в дотації вирівнювання обласного бюджету і передається у вигляді субвенцій місцевому бюджету. В межах обсягу цієї субвенції в місті Луцьку здійснюється відшкодування вартості рецептів через департамент соціальної політики Луцької міської ради, на 2017 рік на ці цілі було виділено 888,3 тис. грн., на 2018 рік 959 тис. грн.,  (10% із цього обсягу коштів – на протезування ротової порожнини).

В обговоренні також взяв участь перший заступник голови  Волинського обласного добровільного товариства «Спілка Чорнобиль» Ростислав Кухтей, який висловив подяку  медичним працівникам за їх роботу та додав, що медична допомога  потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС надається на високому рівні.

Виконком  прийняв  відповідне рішення:

201804201001527618348

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Прес-конференція в УОЗ ОДА по підписанню декларацій

Сьогодні  в залі засідань   управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністрації відбулася  прес-конференція щодо підписної кампанії  в центрах первинної медико санітарної допомоги,  яку організував  Волинський відокремлений підрозділ Установи Центр розвитку місцевого самоврядування. Участь в конференції  взяли  начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук, головний спеціаліст з терапії Микола …

Новини
Чергова зустріч робочої групи з паліативної допомоги

Сьогодні  в актовому залі  КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» відбулася  робоча зустріч з обговорення розвитку паліативної допомоги в м. Луцьку в якій взяли участь представники закладів первинної медико-санітарної допомоги. З вступним словом до присутніх звернулася завідувачка інформаційно-аналітичним відділом при управлінні охорони здоров’я Луцької міської ради Тетяна Князькова, де розповіла про …

Новини
19 травня Всесвітній день сімейного лікаря

Сімейний лікар – це комплексний постійний нагляд та турбота за Вашим станом здоров’я. Це людина, яка день за днем буде допомагати Вам та Вашій родині залишатися здоровими та жити повноцінним життям. Бажаємо вам міцного здоров’я, особистого щастя, родинного затишку, успіхів і наснаги. Хай ваш високий професіоналізм, доброта, чуйність, відданість вселяє …