Надання медичної допомоги потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС

Новини

На засіданні виконавого комітету Луцької міської ради начальник управління охорони здоров’я  Микола Якимчук  проінформував про стан надання медичної допомоги  потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС.

Надання медичної допомоги потерпілим здійснюється у відповідності до чинних нормативних вимог, протоколів та стандартів вказав Микола Якимчук.

Всі потерпілі внесені в Державний національний реєстр в Центрі радіаційного захисту населення Волинської обласної клінічної лікарні. Громадянам цих категорій щорічно проводяться профілактичні огляди. За їх наслідками здійснюється амбулаторне оздоровлення, при необхідності вони скеровуються у денні стаціонари ЦПМСД та стаціонарні медичні заклади. Проводиться відбір пацієнтів для санаторно-курортного лікування. За наявності показів громадяни скеровуються на експертну раду для встановлення причинного зв’язку захворювань та інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи.

Для пріоритетного медичного забезпечення ліквідаторів аварії  на ЧАЕС та переселених з 30-тикілометрової зони, у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» штатним розписом передбачено 0,5 посади лікаря терапевта дільничного та 0,5 посади сестри медичної. На диспансерному обліку станом на 01.04.2018 року в згаданому закладі перебуває 617 громадян, з них: 506 ліквідаторів та 111 евакуйованих із забруднених територій. 194 осіб із них визнані інвалідами із причин, пов’язаних із Чорнобильською катастрофою.

У 2017 році було профілактично оглянуто 567 чол. (92%), оздоровлено 567 чол., із них 85 в умовах стаціонару, 41 – в денних стаціонарах та 43 отримали санаторно-курортне лікування.

Крім того, в КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» 1963 дітей перебувають на диспансерному обліку, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи третьої категорії, 25 із них визнані інвалідами.

Діти цієї категорії стовідсотково оглянуті профілактично, а у 77,3% із них виявлено різні захворювання.

Протягом останніх років відмічається тенденція зменшення кількості путівок, котрі закуповуються департаментом соціального захисту обласної державної адміністрації за кошти субвенції державного бюджету для санаторно-курортного оздоровлення.

У всіх комунальних лікувально-профілактичних закладах міста Луцька проведення обстежень та лабораторних досліджень здійснюється в межах бюджетного фінансування, яке є недостатнім.

З метою покращення ситуації із фінансуванням, міська влада зверталась до Міністерства охорони здоров’я України із клопотанням сприяти включенню комунального закладу «Луцький центр первинно медико-санітарної допомоги» до реєстру установ, що надають медичну допомогу громадянам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. На жаль, відповідь була негативною.

Видатки на відшкодування придбання ліків за пільговими рецептами ліквідаторам аварії  на ЧАЕС та переселеним з 30-ти км зони враховуються в дотації вирівнювання обласного бюджету і передається у вигляді субвенцій місцевому бюджету. В межах обсягу цієї субвенції в місті Луцьку здійснюється відшкодування вартості рецептів через департамент соціальної політики Луцької міської ради, на 2017 рік на ці цілі було виділено 888,3 тис. грн., на 2018 рік 959 тис. грн.,  (10% із цього обсягу коштів – на протезування ротової порожнини).

В обговоренні також взяв участь перший заступник голови  Волинського обласного добровільного товариства «Спілка Чорнобиль» Ростислав Кухтей, який висловив подяку  медичним працівникам за їх роботу та додав, що медична допомога  потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС надається на високому рівні.

Виконком  прийняв  відповідне рішення:

201804201001527618348

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Інтерв’ю у програмі “Тема дня”

1 липня сімейні лікарі, терапевти та педіатри почали працювати за новими правилами. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги”, затверджено чіткий перелік послуг, які надають сімейні лікарі, а держава оплачує їх відповідно до встановленого тарифу. Які це послуги, як їх отримати вчасно та що …

Новини
Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем.

Голова Волинської обладержадміністрації Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем. Посадовець вирішив обрати лікаря в Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги №2. Він пояснив своє рішення тим, що, незважаючи на київську прописку, планує працювати на Волині. Переглянувши інформаційне табло у центрі, Олександр Савченко вирішив довірити здоров’я лікарці загальної практики-сімейної медицини Світлані …

Новини
Продовження співпраці по Світовому банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»

12 липня 2018 року комунальні заклади центри первинної медико-санітарної допомоги отримали комплектів медичного обладнання, яке було закуплене в рамках реалізації Cубпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на суму 225 …