Сьогодні всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Новини

У 1817 році Джеймс Паркінсон вперше описав дану хворобу.

Поширеність хвороби у країнах Європи складає біля 160 випадків на 100тис населення, у місті Луцьк – 77 випадків на 100 тис.населення, по Україні – 66 випадків на 100 тис.  Вперше ця хвороба виявляється у 10 – 12 осіб за рік. У стаціонарі 2017 року проліковано 10 пацієнтів із хворобою Паркінсона. Здебільшого такі пацієнти рідко потребують стаціонарного лікування, лише у складних діагностичних випадках або у випадках неуспішного амбулаторного лікування.

Найчастіше хвороба розвивається після 40 років, хоча можливі випадки більш раннього або пізнього розвитку. На жаль, незважаючи на те, що хвороба відома давно, причина її виникнення недостатньо з’ясована. Відомо, що при ній вражаються підкіркові структури головного мозку, зокрема  базальні ядра, чорна субстанція, блакитна пляма. При цій хворобі мають місце нейрохімічні порушення: дефіцит дофаміну та надлишок ацетилхоліну.

Тому в лікуванні використовуються препарати замісної терапії, що містять дофамін або ті препарати, які збільшують його вивільнення. В окремих випадках застосовують холінолітичну терапію (тригексифеніділ), однак необхідно пам’ятати про побічні ефекти цього препарату. В кожному конкретному випадку підбір терапії проводиться невропатологом.

Захворювання носить прогресуючий характер. В його перебігу відмічається стадійність: початкові прояви, стадія захворювання, період ускладнень терапії.

Ранні прояви хвороби Паркінсона:

–     порушення психічної діяльності ( тривога, депресія)

–     надмірне слиновиділення

–     порушення нюху

–     порушення сну

В послідуючому приєднується:

– затруднення при рухах

– надмірна скутість в кінцівках, найчастіше з якоїсь однієї сторони

– хода дрібними кроками

– зниження міміки обличчя (маскоподібне обличчя)

– тремтіння в кінцівках

– мова стає більш тихою, затрудненою

– часто порушення сечопускання

– порушення почерку(більш дрібний)

– розлади пам’яті

У разі вчасної діагностики захворювання можливе сповільнення перебігу хвороби, а також покращення якості життя, завдяки корекції клінічних симптомів паркінсонізму.

 

 

Міський позаштатний невропатолог,

зав неврологічним відділенням

КЗ «Луцька міська клінічна лікарня»  Шульга Л.А.

 

Новини
Інтерв’ю у програмі “Тема дня”

1 липня сімейні лікарі, терапевти та педіатри почали працювати за новими правилами. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги”, затверджено чіткий перелік послуг, які надають сімейні лікарі, а держава оплачує їх відповідно до встановленого тарифу. Які це послуги, як їх отримати вчасно та що …

Новини
Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем.

Голова Волинської обладержадміністрації Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем. Посадовець вирішив обрати лікаря в Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги №2. Він пояснив своє рішення тим, що, незважаючи на київську прописку, планує працювати на Волині. Переглянувши інформаційне табло у центрі, Олександр Савченко вирішив довірити здоров’я лікарці загальної практики-сімейної медицини Світлані …

Новини
Продовження співпраці по Світовому банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»

12 липня 2018 року комунальні заклади центри первинної медико-санітарної допомоги отримали комплектів медичного обладнання, яке було закуплене в рамках реалізації Cубпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на суму 225 …