Сьогодні всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Новини

У 1817 році Джеймс Паркінсон вперше описав дану хворобу.

Поширеність хвороби у країнах Європи складає біля 160 випадків на 100тис населення, у місті Луцьк – 77 випадків на 100 тис.населення, по Україні – 66 випадків на 100 тис.  Вперше ця хвороба виявляється у 10 – 12 осіб за рік. У стаціонарі 2017 року проліковано 10 пацієнтів із хворобою Паркінсона. Здебільшого такі пацієнти рідко потребують стаціонарного лікування, лише у складних діагностичних випадках або у випадках неуспішного амбулаторного лікування.

Найчастіше хвороба розвивається після 40 років, хоча можливі випадки більш раннього або пізнього розвитку. На жаль, незважаючи на те, що хвороба відома давно, причина її виникнення недостатньо з’ясована. Відомо, що при ній вражаються підкіркові структури головного мозку, зокрема  базальні ядра, чорна субстанція, блакитна пляма. При цій хворобі мають місце нейрохімічні порушення: дефіцит дофаміну та надлишок ацетилхоліну.

Тому в лікуванні використовуються препарати замісної терапії, що містять дофамін або ті препарати, які збільшують його вивільнення. В окремих випадках застосовують холінолітичну терапію (тригексифеніділ), однак необхідно пам’ятати про побічні ефекти цього препарату. В кожному конкретному випадку підбір терапії проводиться невропатологом.

Захворювання носить прогресуючий характер. В його перебігу відмічається стадійність: початкові прояви, стадія захворювання, період ускладнень терапії.

Ранні прояви хвороби Паркінсона:

–     порушення психічної діяльності ( тривога, депресія)

–     надмірне слиновиділення

–     порушення нюху

–     порушення сну

В послідуючому приєднується:

– затруднення при рухах

– надмірна скутість в кінцівках, найчастіше з якоїсь однієї сторони

– хода дрібними кроками

– зниження міміки обличчя (маскоподібне обличчя)

– тремтіння в кінцівках

– мова стає більш тихою, затрудненою

– часто порушення сечопускання

– порушення почерку(більш дрібний)

– розлади пам’яті

У разі вчасної діагностики захворювання можливе сповільнення перебігу хвороби, а також покращення якості життя, завдяки корекції клінічних симптомів паркінсонізму.

 

 

Міський позаштатний невропатолог,

зав неврологічним відділенням

КЗ «Луцька міська клінічна лікарня»  Шульга Л.А.

 

Новини
Проведення підписної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3»

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук  відвідав з робочим візитом  КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3», де ознайомився з ходом виконання вимог  наказу МОЗ України від 19.03.2018 №503 “Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає …

Новини
Продовження ознайомлення із закладами охорони здоров’я м. Луцька

У рамках  проекту «Рятуємо по-європейськи», начальник управління охорони здоров’я Луцької міської  ради  Микола Якимчук продовжив ознайомлювати делегацю  з Республіки Польща з роботою комунальних медичних  закладів. Представники делегації  на чолі з старостою Бартошицького повіту Войцехом Прокоцьким відвідали Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф,  де ознайомилися з роботою централізованої …

Новини
Налагодження співпраці між закладами охорони здоров’я м. Луцька та м. Бартошице Республіки Польща.

У рамках проекту «Рятуємо по-європейськи», який організований закладами освіти  м. Луцька (координатор  директор КЗ «Луцька гімназія №4 імені Модеста Левицького» Олександр Мишковець)  та зі сторони Республіки Польща (директор об’єднання шкіл понад гімназійних №2 імені Елізи Ожешкової м. Бартошице  Варміно – Мазурського воєводства Збігнєв Петшак)  начальник управління охорони здоров’я Луцької міської  …