Сьогодні всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Новини

У 1817 році Джеймс Паркінсон вперше описав дану хворобу.

Поширеність хвороби у країнах Європи складає біля 160 випадків на 100тис населення, у місті Луцьк – 77 випадків на 100 тис.населення, по Україні – 66 випадків на 100 тис.  Вперше ця хвороба виявляється у 10 – 12 осіб за рік. У стаціонарі 2017 року проліковано 10 пацієнтів із хворобою Паркінсона. Здебільшого такі пацієнти рідко потребують стаціонарного лікування, лише у складних діагностичних випадках або у випадках неуспішного амбулаторного лікування.

Найчастіше хвороба розвивається після 40 років, хоча можливі випадки більш раннього або пізнього розвитку. На жаль, незважаючи на те, що хвороба відома давно, причина її виникнення недостатньо з’ясована. Відомо, що при ній вражаються підкіркові структури головного мозку, зокрема  базальні ядра, чорна субстанція, блакитна пляма. При цій хворобі мають місце нейрохімічні порушення: дефіцит дофаміну та надлишок ацетилхоліну.

Тому в лікуванні використовуються препарати замісної терапії, що містять дофамін або ті препарати, які збільшують його вивільнення. В окремих випадках застосовують холінолітичну терапію (тригексифеніділ), однак необхідно пам’ятати про побічні ефекти цього препарату. В кожному конкретному випадку підбір терапії проводиться невропатологом.

Захворювання носить прогресуючий характер. В його перебігу відмічається стадійність: початкові прояви, стадія захворювання, період ускладнень терапії.

Ранні прояви хвороби Паркінсона:

–     порушення психічної діяльності ( тривога, депресія)

–     надмірне слиновиділення

–     порушення нюху

–     порушення сну

В послідуючому приєднується:

– затруднення при рухах

– надмірна скутість в кінцівках, найчастіше з якоїсь однієї сторони

– хода дрібними кроками

– зниження міміки обличчя (маскоподібне обличчя)

– тремтіння в кінцівках

– мова стає більш тихою, затрудненою

– часто порушення сечопускання

– порушення почерку(більш дрібний)

– розлади пам’яті

У разі вчасної діагностики захворювання можливе сповільнення перебігу хвороби, а також покращення якості життя, завдяки корекції клінічних симптомів паркінсонізму.

 

 

Міський позаштатний невропатолог,

зав неврологічним відділенням

КЗ «Луцька міська клінічна лікарня»  Шульга Л.А.

 

Новини
Медичний кластер: нова віха реформ

 Про створення медичного кластера, як форми проведення медичної реформи у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня” розповіли: головний лікар КЗ “Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги” – Ігор Гнетньов, голова громадської організації “Захистимо людину” –  Олександр Слабенко, голова правління членської благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса” – Федір Кошель. Перегляд програми за …

Новини
Медична реформа: як обрати лікаря своїй дитині?

Про те як обрати лікаря своїй дитині та підписати декларацію розповіла  – головний лікар КЗ “Луцька міська дитяча поліклініка” Оксана Лещинська у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня”. Перегляд програми за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Eie9KkcMJYM Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук у студії ТРК Аверс

15 червня у програмі “Тема дня” на телеканалі ТРК Аверс  начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук розповів про урочисті заходи  у  комунальних лікувально-профілактичних закладах м. Луцька з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника. Програму  пропонуємо переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=5iclHnjXgoA   Управління охрони здоров’я Луцької міської ради