Всеукраїнський флеш-моб в підтримку подолання туберкульозу в Україні

Новини

24 березня проголошено Всеукраїнським днем боротьби з туберкульозом. Гасло Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом цього року: “Квітни, а не хворій”, дозволяє не лише відобразити успіхи у боротьбі із цим лихом, але й об”єднати всіх учасників в єдиному Всеукраїнському флеш-мобі. Управління охорони здоров’я також долучилося до цієї акції.

      

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом, але можливе також зараження і аліментарним шляхом, тобто при вживанні в їжу інфікованих харчових продуктів, найчастіше молочних.

Слід відмітити, що до 30 років близько 95% населення інфікуються туберкульозною паличкою, але в більшості випадків по трібні передумови для виникнення захворювання.

До основних передумов відносяться:

 • контакт з хворим на туберкульоз;
 • хронічні неспецифічні захворювання легень;
 • послаблення імунітету будь-якого походження;
 • постійні та / або тривалі переохолодження;
 • вживання наркотиків та зловживання алкоголем, тютюнопаління.

Певні позитивні зрушення в боротьбі з туберкульозом в Україні обумовлені впровадженням світових стандартів профілактики, діагностики та лікування, в тому числі хіміорезистентного туберкульозу. На сьогодні обстеження на туберкульоз шляхом мікроскопії мазка мокротиння проводять у багатьох районних поліклініках. Занепокоєння лікарів викликає факт збільшення питомої ваги хворих з поєднаною туберкульозною та ВІЛ-інфекцією, тому в протитуберкульозних закладах впроваджується замісна терапія для хворих, залежних від ін’єкційних наркотиків.

Методом ранньої діагностики інфікованості туберкульозною паличкою є туберкулінодіагностика (проба Манту). Цей метод не несе ніякої загрози для дитини інфікуватися і захворіти туберкульозом, так як при туберкулінодіагностиці виявляється чутливість організму дитини до мікобактерії туберкульозу. Підвищена чутливість до туберкуліну вказує на інфікованість туберкульозною паличкою і майже завжди потребує проведення хіміопрофілактики для попередження в подальшому виникнення у дитини туберкульозу.

Батьки мають усвідомлювати свою відповідальність за здоров’я та життя малюків – вакцинація в такому віці захищає дитину від генералізованої форми хвороби, туберкульозного менінгіту. Діти, внаслідок своїх анатомо-фізіологічних особливостей, є найбільш уразливими контингентами до туберкульозної інфекції, тому фтизіатри наголошують на необхідності проведення ревакцинації, адже однократне введення вакцини новонародженим забезпечує імунітет тільки протягом 7 років. Небезпека зустрітись в повсякденному житті з туберкульозною інфекцією є у всіх людей.

Вагомим методом виявлення туберкульозу легень у дорослих та підлітків залишається і профілактична флюорографія, яка дозволяє виявити туберкульоз у ранніх стадіях, коли хвора людина ще нічого не відчуває. Адже саме на цій стадії захворювання можливе вилікування без виникнення ускладнень та в більш короткий термін. Якщо ж туберкульоз виявляється тоді, коли у хворого з’являються скарги, то як правило, це вже занедбана форма туберкульозу, яка потребує довготривалого стаціонарного лікування та значну затрату коштів.

Варто знати основні клінічні ознаки, які вказують на туберкульоз:

 • кашель тривалістю більше 2 тижнів,
 • підвищена температура тіла більше 7 днів,
 • задишка,
 • біль в грудній клітиці,
 • поганий апетит,
 • постійне загальне недомагання,
 • безпричинне зниження ваги,
 • підвищена пітливість, особливо вночі,
 • кровохаркання.

При таких симптомах потрібно негайно звернутися до лікарів, які можуть своєчасно діагностувати хворобу і провести потрібну терапію.

При ранньому виявленні захворювання і правильному лікуванні туберкульоз виліковний.

Будьте на сторожі свого здоров’я та здоров’я свої дітей та близьких!

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Форум здоров’я для людей поважного віку

Сьогодні у актовому залі Волинського обласного госпіталю для ветеранів війни за підтримки  Волинської обласної ради,  Волинської обласної державної адміністрації та Луцької міської ради,  вперше відбувся форум здоров’я для людей поважного віку.    Для роботи у Форумі в якості учасників були запрошені  люди поважного віку 55+ Волинської області та України від …

Новини
Медичний кластер: нова віха реформ

 Про створення медичного кластера, як форми проведення медичної реформи у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня” розповіли: головний лікар КЗ “Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги” – Ігор Гнетньов, голова громадської організації “Захистимо людину” –  Олександр Слабенко, голова правління членської благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса” – Федір Кошель. Перегляд програми за …

Новини
Медична реформа: як обрати лікаря своїй дитині?

Про те як обрати лікаря своїй дитині та підписати декларацію розповіла  – головний лікар КЗ “Луцька міська дитяча поліклініка” Оксана Лещинська у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня”. Перегляд програми за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Eie9KkcMJYM Управління охорони здоров’я Луцької міської ради