Всеукраїнський флеш-моб в підтримку подолання туберкульозу в Україні

Новини

24 березня проголошено Всеукраїнським днем боротьби з туберкульозом. Гасло Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом цього року: “Квітни, а не хворій”, дозволяє не лише відобразити успіхи у боротьбі із цим лихом, але й об”єднати всіх учасників в єдиному Всеукраїнському флеш-мобі. Управління охорони здоров’я також долучилося до цієї акції.

      

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, що передається переважно повітряно-крапельним шляхом, але можливе також зараження і аліментарним шляхом, тобто при вживанні в їжу інфікованих харчових продуктів, найчастіше молочних.

Слід відмітити, що до 30 років близько 95% населення інфікуються туберкульозною паличкою, але в більшості випадків по трібні передумови для виникнення захворювання.

До основних передумов відносяться:

 • контакт з хворим на туберкульоз;
 • хронічні неспецифічні захворювання легень;
 • послаблення імунітету будь-якого походження;
 • постійні та / або тривалі переохолодження;
 • вживання наркотиків та зловживання алкоголем, тютюнопаління.

Певні позитивні зрушення в боротьбі з туберкульозом в Україні обумовлені впровадженням світових стандартів профілактики, діагностики та лікування, в тому числі хіміорезистентного туберкульозу. На сьогодні обстеження на туберкульоз шляхом мікроскопії мазка мокротиння проводять у багатьох районних поліклініках. Занепокоєння лікарів викликає факт збільшення питомої ваги хворих з поєднаною туберкульозною та ВІЛ-інфекцією, тому в протитуберкульозних закладах впроваджується замісна терапія для хворих, залежних від ін’єкційних наркотиків.

Методом ранньої діагностики інфікованості туберкульозною паличкою є туберкулінодіагностика (проба Манту). Цей метод не несе ніякої загрози для дитини інфікуватися і захворіти туберкульозом, так як при туберкулінодіагностиці виявляється чутливість організму дитини до мікобактерії туберкульозу. Підвищена чутливість до туберкуліну вказує на інфікованість туберкульозною паличкою і майже завжди потребує проведення хіміопрофілактики для попередження в подальшому виникнення у дитини туберкульозу.

Батьки мають усвідомлювати свою відповідальність за здоров’я та життя малюків – вакцинація в такому віці захищає дитину від генералізованої форми хвороби, туберкульозного менінгіту. Діти, внаслідок своїх анатомо-фізіологічних особливостей, є найбільш уразливими контингентами до туберкульозної інфекції, тому фтизіатри наголошують на необхідності проведення ревакцинації, адже однократне введення вакцини новонародженим забезпечує імунітет тільки протягом 7 років. Небезпека зустрітись в повсякденному житті з туберкульозною інфекцією є у всіх людей.

Вагомим методом виявлення туберкульозу легень у дорослих та підлітків залишається і профілактична флюорографія, яка дозволяє виявити туберкульоз у ранніх стадіях, коли хвора людина ще нічого не відчуває. Адже саме на цій стадії захворювання можливе вилікування без виникнення ускладнень та в більш короткий термін. Якщо ж туберкульоз виявляється тоді, коли у хворого з’являються скарги, то як правило, це вже занедбана форма туберкульозу, яка потребує довготривалого стаціонарного лікування та значну затрату коштів.

Варто знати основні клінічні ознаки, які вказують на туберкульоз:

 • кашель тривалістю більше 2 тижнів,
 • підвищена температура тіла більше 7 днів,
 • задишка,
 • біль в грудній клітиці,
 • поганий апетит,
 • постійне загальне недомагання,
 • безпричинне зниження ваги,
 • підвищена пітливість, особливо вночі,
 • кровохаркання.

При таких симптомах потрібно негайно звернутися до лікарів, які можуть своєчасно діагностувати хворобу і провести потрібну терапію.

При ранньому виявленні захворювання і правильному лікуванні туберкульоз виліковний.

Будьте на сторожі свого здоров’я та здоров’я свої дітей та близьких!

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Проведення підписної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3»

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук  відвідав з робочим візитом  КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3», де ознайомився з ходом виконання вимог  наказу МОЗ України від 19.03.2018 №503 “Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає …

Новини
Продовження ознайомлення із закладами охорони здоров’я м. Луцька

У рамках  проекту «Рятуємо по-європейськи», начальник управління охорони здоров’я Луцької міської  ради  Микола Якимчук продовжив ознайомлювати делегацю  з Республіки Польща з роботою комунальних медичних  закладів. Представники делегації  на чолі з старостою Бартошицького повіту Войцехом Прокоцьким відвідали Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф,  де ознайомилися з роботою централізованої …

Новини
Налагодження співпраці між закладами охорони здоров’я м. Луцька та м. Бартошице Республіки Польща.

У рамках проекту «Рятуємо по-європейськи», який організований закладами освіти  м. Луцька (координатор  директор КЗ «Луцька гімназія №4 імені Модеста Левицького» Олександр Мишковець)  та зі сторони Республіки Польща (директор об’єднання шкіл понад гімназійних №2 імені Елізи Ожешкової м. Бартошице  Варміно – Мазурського воєводства Збігнєв Петшак)  начальник управління охорони здоров’я Луцької міської  …