Участь у селекторній нараді щодо стану виконання урядової програми “Доступні ліки”

Новини

     6 березня 2018 року під керівництвом Віце – прем’єр – міністра України Павла Розенка відбулася селекторна нарада, щодо стану забезпечення Урядової програми «Доступні ліки» та стану проведення вакцинації населення.

У нараді прийняли участь в.о. повноважень міського голови Григорій Пустовіт та начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук.

Віце-прем’єр-міністр України   на селекторній нараді  доручив органам місцевої влади розробити механізми розповсюдження урядової програми «Доступні ліки» до найвіддаленіших населених пунктів України.

Кабінет Міністрів України вчасно і в повному обсязі відшкодовує кошти, необхідні для реалізації програми «Доступні ліки».  «Жодних затримок по розрахунках з аптеками  немає.  Всі необхідні кошти, а це біля 1 млрд. грн.  на 2018 рік  для  виконання цієї програми у Державному бюджеті Урядом забезпечені», – зазначив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

В.о. Міністра охорони здоров’я України Ульяна Супрун детально проінформувала про хід виконання Урядової програми «Доступні ліки» та ситуації щодо проведення вакцинації в Україні.

Голова Держказначейства Тетяна Слюз на селекторній нараді повідомила про необхідність дотримання всіх чинних вимог, щодо виконання цієї важливої програми.

Для інформації:   За програмою “Доступні ліки” держава у 2017 році відшкодувала 3515,6 тис. грн. вартість призначених лікарем препаратів від серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу, що позитивно вплинула на зменшення рівня захворюваності та  ускладнень вищевказаних категорій хвороб.

          На реалізацію даної програми для комунальних закладів міста на  2018 рік  державою виділено 3487,4 тис. грн. Ці кошти розподілені між центрами первинної медико-санітарної допомоги та дитячою поліклінікою (КЗ «ЛЦПМСД» – 738,3 тис. грн., КЗ «ЛЦПМСД №1» – 699,5 тис. грн., КЗ «ЛЦПМСД №2» – 1525,4 тис. грн., КЗ «ЛЦПМСД №3» – 507,9 тис. грн., КЗ «ЛМДП» – 16,3 тис. грн.). Крім того у 2018 році передбачають розширити перелік лікарських засобів та груп захворювань.

         Лікарі наголошують, що реімбурсація починається не з аптеки, а з візиту до лікаря. Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.

         15.01.2018-16.01.2018  між комунальними закладами та фармацевтичними фірмами були укладені договори про відшкодування витрат, понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується.

Щодо планової вакцинації населення  Павло Розенко підкреслив, що у 2018 році всі області будуть забезпечені вакцинами КПК (від кору, паротиту та краснухи) в повному обсязі.

«На сьогодні залишок вакцин по всій Україні з попередніх поставок становить 195 тисяч доз і 220 тисяч доз вакцин КПК прибули в Україну наприкінці лютого і зараз активно розвозяться по регіонах. Таким чином, ми забезпечимо області вакциною у повному обсязі», – зазначив він.

«Безумовно, протягом року ми виконаємо всі зобов’язання щодо поставок вакцин згідно з графіком», – підкреслив Павло Розенко, наголосивши на необхідності посилювати інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо необхідності вакцинації.

Для інформації:  Відповідно до наказу УОЗ ОДА від 05.03.2018 №96-од  «Про забезпечення імунобіологічними препаратами»  комунальні лікувально-профілактичні заклади отримали 1850 доз вакцини для профілактики кору, паротиту та краснухи «ПРІОРИКС» та наказу від 05.03.2018 №97-од «Про забезпечення імунологічними препаратами» – 1380 доз вакцини для профілактики поліомієліту (інактивована) «ІМОВАКС ПОЛІО». Запрошуємо батьків діти яких потребують відповідних щеплень звернутися у комунальні лікувально-профілактичні заклади.

 

Перегляд селекторної наради за посиланням:    https://www.5.ua/suspilstvo/selektorna-narada-shchodo-vykonannia-prohramy-dostupni-liky-pid-holovuvanniam-pavla-rozenka-transliatsiia-166043.html

 

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

 

Новини
Форум здоров’я для людей поважного віку

Сьогодні у актовому залі Волинського обласного госпіталю для ветеранів війни за підтримки  Волинської обласної ради,  Волинської обласної державної адміністрації та Луцької міської ради,  вперше відбувся форум здоров’я для людей поважного віку.    Для роботи у Форумі в якості учасників були запрошені  люди поважного віку 55+ Волинської області та України від …

Новини
Медичний кластер: нова віха реформ

 Про створення медичного кластера, як форми проведення медичної реформи у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня” розповіли: головний лікар КЗ “Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги” – Ігор Гнетньов, голова громадської організації “Захистимо людину” –  Олександр Слабенко, голова правління членської благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса” – Федір Кошель. Перегляд програми за …

Новини
Медична реформа: як обрати лікаря своїй дитині?

Про те як обрати лікаря своїй дитині та підписати декларацію розповіла  – головний лікар КЗ “Луцька міська дитяча поліклініка” Оксана Лещинська у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня”. Перегляд програми за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Eie9KkcMJYM Управління охорони здоров’я Луцької міської ради