15 лютого – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ онкохворої дитини

Новини

Слова «онкологія» і «рак» у кожного з нас викликають якщо не жах, то почуття приреченості, безнадійності. Словосполучення «дитячий рак» важко вкладається в свідомість. Боротьба за життя онкохворої дитини – це війна, війна жорстока і нещадна, перемога в цій війні – врятоване життя. Онкологія – хвороба підступна, вона підкрадається непомітно і часто дає про себе знати, коли вже пізно.

Ця дата вперше з’явилася в календарі в 2001 році за ініціативою Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак. З 2003 року цей день відзначається і в Україні.

День дітей, хворих на рак, відзначається більш ніж в 40 країнах під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів. Це не день відчаю, а свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя. Основна мета цього дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб.

Ця хвороба приходить невідомо звідки, здається, що порятунку немає. Але рак можна перемогти. Це не небезпечно, важке, але в більшості випадків виліковне захворювання. І вдається це завдяки зусиллям лікарів, батьків і всіх небайдужих людей, хто допомагає дітям подолати хворобу.

Як і в більшості країн, в Україні вже багато років онкологічні захворювання стають головною причиною смертності людей. Запорукою успішного лікування онкологічних захворювань вважається своєчасна діагностика.

Якщо хвороба проявляється на першій або другій стадіях, лікування часто веде до сприятливого результату. Однак десята частина випадків раку виявляється тільки на третій стадії. Складність полягає також в тому, що форм онкології дуже багато – близько 200, а хвороба може початися практично в будь-якому органі. У дітей в структурі онкології перше місце займають захворювання кровотворної та лімфатичної системи. Далі йдуть новоутворення ЦНС, м’яких і сполучних тканин, суглобових хрящів і кісток.

Лікарі наголошують: батьки повинні знати, що дитячий рак – не вирок. Сьогодні вчасно пролікована пухлина не є фатальним випадком. Сучасна медицина здатна протистояти цій хворобі. Якщо 30 років тому в Україні виживало до 10% хворих на рак дітей, то нині – вже понад 50%. Слід лише вчасно діагностувати, а потім правильно лікувати.

Нині кожен з нас має усвідомити, що настав час зняти табу з теми дитячої онкології: рак, як уже згадувалося, не вирок, це лише діагноз. Жити за принципами: «моя хата скраю» або «добре, що це трапилося не зі мною» – нерозумно, бо ніхто не знає, що чекає його самого.

Одна твоя гривня може допомогти врятувати життя дитини.

Хочеться побажати всім нам не бути байдужими, не проходити мимо цих «криків відчаю». А родинам, які потрапили в біду, не втрачати надії і використовувати найменші шанси, щоб рятувати своїх дітей.

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Установча зустріч з підтримки місцевих команд до переходу на нову систему фінансування та впровадження реформи охорони здоров’я на первинній ланці

06.03.2018 у м. Киїєві відбулася установча зустріч  з підтримки місцевих команд в рамках підготовки до переходу на нову систему фінансування та впровадження реформи охорони здоров’я на первинній ланці. Організатори зустрічі  Міністерство охорони здоров’я спільно з проектом USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», Deloitte Consulting LLP. Участь у зустрічі взяли заступник начальника …

Новини
Участь у селекторній нараді щодо стану виконання урядової програми “Доступні ліки”

     6 березня 2018 року під керівництвом Віце – прем’єр – міністра України Павла Розенка відбулася селекторна нарада, щодо стану забезпечення Урядової програми «Доступні ліки» та стану проведення вакцинації населення. У нараді прийняли участь в.о. повноважень міського голови Григорій Пустовіт та начальник управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук. …

Новини
Як впроваджується медична реформа, розмова із заступником міністра охорони здоров’я Павлом Ковтонюком.

Реформа медицини не буде швидкою. Або зміниться вся країна, або ніхто Перегляд за посиланням: https://gazeta.ua/articles/politics/_reforma-medicini-ne-bude-shvidkoyu-abo-zminitsya-vsya-krayina-abo-nihto/823786