15 лютого – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ онкохворої дитини

Новини

Слова «онкологія» і «рак» у кожного з нас викликають якщо не жах, то почуття приреченості, безнадійності. Словосполучення «дитячий рак» важко вкладається в свідомість. Боротьба за життя онкохворої дитини – це війна, війна жорстока і нещадна, перемога в цій війні – врятоване життя. Онкологія – хвороба підступна, вона підкрадається непомітно і часто дає про себе знати, коли вже пізно.

Ця дата вперше з’явилася в календарі в 2001 році за ініціативою Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак. З 2003 року цей день відзначається і в Україні.

День дітей, хворих на рак, відзначається більш ніж в 40 країнах під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів. Це не день відчаю, а свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя. Основна мета цього дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб.

Ця хвороба приходить невідомо звідки, здається, що порятунку немає. Але рак можна перемогти. Це не небезпечно, важке, але в більшості випадків виліковне захворювання. І вдається це завдяки зусиллям лікарів, батьків і всіх небайдужих людей, хто допомагає дітям подолати хворобу.

Як і в більшості країн, в Україні вже багато років онкологічні захворювання стають головною причиною смертності людей. Запорукою успішного лікування онкологічних захворювань вважається своєчасна діагностика.

Якщо хвороба проявляється на першій або другій стадіях, лікування часто веде до сприятливого результату. Однак десята частина випадків раку виявляється тільки на третій стадії. Складність полягає також в тому, що форм онкології дуже багато – близько 200, а хвороба може початися практично в будь-якому органі. У дітей в структурі онкології перше місце займають захворювання кровотворної та лімфатичної системи. Далі йдуть новоутворення ЦНС, м’яких і сполучних тканин, суглобових хрящів і кісток.

Лікарі наголошують: батьки повинні знати, що дитячий рак – не вирок. Сьогодні вчасно пролікована пухлина не є фатальним випадком. Сучасна медицина здатна протистояти цій хворобі. Якщо 30 років тому в Україні виживало до 10% хворих на рак дітей, то нині – вже понад 50%. Слід лише вчасно діагностувати, а потім правильно лікувати.

Нині кожен з нас має усвідомити, що настав час зняти табу з теми дитячої онкології: рак, як уже згадувалося, не вирок, це лише діагноз. Жити за принципами: «моя хата скраю» або «добре, що це трапилося не зі мною» – нерозумно, бо ніхто не знає, що чекає його самого.

Одна твоя гривня може допомогти врятувати життя дитини.

Хочеться побажати всім нам не бути байдужими, не проходити мимо цих «криків відчаю». А родинам, які потрапили в біду, не втрачати надії і використовувати найменші шанси, щоб рятувати своїх дітей.

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Інтерв’ю у програмі “Тема дня”

1 липня сімейні лікарі, терапевти та педіатри почали працювати за новими правилами. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги”, затверджено чіткий перелік послуг, які надають сімейні лікарі, а держава оплачує їх відповідно до встановленого тарифу. Які це послуги, як їх отримати вчасно та що …

Новини
Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем.

Голова Волинської обладержадміністрації Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем. Посадовець вирішив обрати лікаря в Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги №2. Він пояснив своє рішення тим, що, незважаючи на київську прописку, планує працювати на Волині. Переглянувши інформаційне табло у центрі, Олександр Савченко вирішив довірити здоров’я лікарці загальної практики-сімейної медицини Світлані …

Новини
Продовження співпраці по Світовому банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»

12 липня 2018 року комунальні заклади центри первинної медико-санітарної допомоги отримали комплектів медичного обладнання, яке було закуплене в рамках реалізації Cубпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на суму 225 …