15 лютого – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ онкохворої дитини

Новини

Слова «онкологія» і «рак» у кожного з нас викликають якщо не жах, то почуття приреченості, безнадійності. Словосполучення «дитячий рак» важко вкладається в свідомість. Боротьба за життя онкохворої дитини – це війна, війна жорстока і нещадна, перемога в цій війні – врятоване життя. Онкологія – хвороба підступна, вона підкрадається непомітно і часто дає про себе знати, коли вже пізно.

Ця дата вперше з’явилася в календарі в 2001 році за ініціативою Всесвітньої конфедерації батьків дітей, хворих на рак. З 2003 року цей день відзначається і в Україні.

День дітей, хворих на рак, відзначається більш ніж в 40 країнах під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів. Це не день відчаю, а свято перемоги малюків і дорослих, лікарів, родичів хворих і всіх, хто не байдужий до чужого горя. Основна мета цього дня – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних хвороб.

Ця хвороба приходить невідомо звідки, здається, що порятунку немає. Але рак можна перемогти. Це не небезпечно, важке, але в більшості випадків виліковне захворювання. І вдається це завдяки зусиллям лікарів, батьків і всіх небайдужих людей, хто допомагає дітям подолати хворобу.

Як і в більшості країн, в Україні вже багато років онкологічні захворювання стають головною причиною смертності людей. Запорукою успішного лікування онкологічних захворювань вважається своєчасна діагностика.

Якщо хвороба проявляється на першій або другій стадіях, лікування часто веде до сприятливого результату. Однак десята частина випадків раку виявляється тільки на третій стадії. Складність полягає також в тому, що форм онкології дуже багато – близько 200, а хвороба може початися практично в будь-якому органі. У дітей в структурі онкології перше місце займають захворювання кровотворної та лімфатичної системи. Далі йдуть новоутворення ЦНС, м’яких і сполучних тканин, суглобових хрящів і кісток.

Лікарі наголошують: батьки повинні знати, що дитячий рак – не вирок. Сьогодні вчасно пролікована пухлина не є фатальним випадком. Сучасна медицина здатна протистояти цій хворобі. Якщо 30 років тому в Україні виживало до 10% хворих на рак дітей, то нині – вже понад 50%. Слід лише вчасно діагностувати, а потім правильно лікувати.

Нині кожен з нас має усвідомити, що настав час зняти табу з теми дитячої онкології: рак, як уже згадувалося, не вирок, це лише діагноз. Жити за принципами: «моя хата скраю» або «добре, що це трапилося не зі мною» – нерозумно, бо ніхто не знає, що чекає його самого.

Одна твоя гривня може допомогти врятувати життя дитини.

Хочеться побажати всім нам не бути байдужими, не проходити мимо цих «криків відчаю». А родинам, які потрапили в біду, не втрачати надії і використовувати найменші шанси, щоб рятувати своїх дітей.

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
19 травня Всесвітній день сімейного лікаря

Сімейний лікар – це комплексний постійний нагляд та турбота за Вашим станом здоров’я. Це людина, яка день за днем буде допомагати Вам та Вашій родині залишатися здоровими та жити повноцінним життям. Бажаємо вам міцного здоров’я, особистого щастя, родинного затишку, успіхів і наснаги. Хай ваш високий професіоналізм, доброта, чуйність, відданість вселяє …

Новини
Всеукраїнська науково-практична конференція інфекціоністів у м. Луцьку

Сьогодні розпочалася науково-практична конференція «кров’яні інфекції як загальнодержавна програма». Організатори конференції –   Всеукраїнська Асоціація інфекціоністів. У форумі взяли участь більше сотні лікарів різних спеціальностей (інфекціоністи, терапевти, педіатри, лікарі загальної практики-сімейної медицини, організатори охорони здоров’я, спеціалісти профілактичної медицини. Відкрив конференцію президент Всеукраїнської асоціації інфекціоністів, академік НМАН України, засужений діяч науки і …

Новини
“Одягни вишиванку” у третій четвер травня

Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до …