Медична рада комунального закладу «Луцький клінічний пологовий будинок»

Новини

У комунальному закладі «Луцький клінічний пологовий будинок»  відбулось засідання  підсумкової медичної ради  «Про  підсумки роботи закладу за 2017 рік  та пропозиції з покращення роботи в 2018 році».

Доповідав головний лікар Михайло Токарчук, де вказав, що щороку приймаємо більше 4000 пологів, зокрема:  2015 р. – 4433, 2016 р.4637, 2017 р. – 4223, із них жительок м. Луцька:  2015 р. – 2327, 2016 р.2268, 2017 р. – 1967. Цей показник вказує на високий імідж закладу, комфортні умови перебування пацієнток та високу кваліфікацію медичного персоналу.

Кількість сімейних пологів – 2015 р. – 87,5%, 2016 р. – 88,9%, 2017 р. – 88,9% – це на рівні європейських показників.

З кожним роком зростають передчасні пологи (22-37 тижнів вагітності), 2015 р. – 5,9%; 2016 р. – 6,9%; 2017 р. – 6,9%. Це вимагає систематичної роботи щодо їх попередження, діагностики на початкових стадіях, адже народжуються діти з низькою вагою (особливо 500-1000г; 1000-1500г). Вони потребують довготривалого вартісного медикаментозного лікування та реабілітації.

Частота розроджень шляхом операції «кесарів розтин»:  2015 р. – 27,4%; 2016 р. – 29,1%; 2017 р. – 30,4%, з них у жительок м. Луцька:  2015 р. – 24,9%; 2016 р. – 25,7%; 2017 р. – 27,7%, жительок Волинської області:  2015 р. – 31%; 2016 р. – 33,6%; 2017 р. – 34,2%.

Це є оптимальним показником, якщо врахувати, що заклад за відсутності «Перинатального центру» надає медичну допомогу ІІІ-го рівня, а також збільшення кількості пологів, пологів при недоношеній вагітності та збільшення акушерської та екстрагенітальної патології.

У закладі є досвід, один із кращих в Україні, ведення родів після кесарського розтину через природні родові шляхи, він складає: 2015 р. – 18%; 2016 р. – 14%; 2017 р. – 11%.

На протязі останніх 3-х років не було відмов матерів від свої дітей.

Виконано основні заходи, передбачені управлінням охорони здоров’я міської ради в частині, яка стосується охорони материнства та дитинства.

Всі відділення повністю комп’ютеризовано з виходом в мережу «Інтернет».

Успішно завершилась співпраця з міжнародними організаціями, зокрема, в рамках Україно-Швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» та програми «Разом до здорового майбутнього», завдяки якій заклад отримав сучасне медичне обладнання, чекаємо знову на співпрацю.

Заклад вчетверте отримав підтвердження «Лікарня, доброзичлива до дитини» міжнародною організацією «UNICEF».

Щодо питання фінансово-господарської діяльності, то за кошти міського бюджету  проведено ремонт жіночої консультації,

придбано сучасне медичне обладнання, зокрема кювез для недоношених новонароджених.

Інформація про витрати позабюджетних коштів щомісяця до 5 числа висвітлюється на сайті закладу, а також в кожному структурному підрозділі.

За  позабюджетні кошти проведено поточний ремонт підлоги коридору І-го поверху акушерського корпусу (119,7 тис. грн.), поточний ремонт підлоги коридору ІV-го поверху акушерського корпусу (110,4 тис. грн.), придбано сучасний пульсоксиметр у відділення інтенсивної терапії новонароджених (65,0 тис. грн.), проведено поточні ремонти медичного та господарського приладдя, придбано засоби для підтримки санітарно-епідемічного режиму, комплект меблів в жіночу консультацію, постільну білизну, медичні костюми для персоналу в операційну, медикаменти, лабораторні реактиви, бланки медичні та інше.

Проблемними питаннями та планами на 2018 рік для закладу є:

  • вирішення питання фінансування акушерської допомоги жителькам, не зареєстрованим в м. Луцьку.
  • придбання по мірі можливості необхідного сучасного медичного обладнання: (наркозно-дихальна апаратура для дорослих та новонароджених, кольпоскопи – для ранньої діагностики передракових захворювань та раку шийки матки, фетальні монітори для визначення стану внутріутробного плоду, кювези для новонароджених, гістероскоп, сучасний УЗД-сканер).

В заключному слові начальник управління охорони здоров’я  Луцької міської ради Микола Якимчук  подякував колективу за хорошу роботу закладу, професіоналізм  його  працівників  та не зупинятися на досягнутому.

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

Новини
Тема дня “Зимовий травматизм”

Травма під час ожеледі – найбільш поширена причина звернення до травмпункту взимку. Під час перепадів температури і замерзання підталого снігу на тротуарах звернення до травматологів  зростає в десятки разів. Про те, як себе вести, щоб не отримати травму в ожеледь та як працюють комунальні служби міста, в прямому ефірі Волинського …

Новини
15 лютого – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ онкохворої дитини

Слова «онкологія» і «рак» у кожного з нас викликають якщо не жах, то почуття приреченості, безнадійності. Словосполучення «дитячий рак» важко вкладається в свідомість. Боротьба за життя онкохворої дитини – це війна, війна жорстока і нещадна, перемога в цій війні – врятоване життя. Онкологія – хвороба підступна, вона підкрадається непомітно і …

Новини
Інформаційний семінар “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”для людей з інвалідністю

14 лютого  за сприяння Волинської обласної благодійної організації стомованих інвалідів”АСТОМ-ВОЛИНЬ”, начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Якимчука Миколи Арсентійовича, його заступника Глухманюка Віктора Миколайовича проведено інформаційний семінар для людей з інвалідністю “Про набуття чинності Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Захід відбувся у  бібліотеці філії 10, …