Відбулася перша в цьому році колегія управління охорони здоров’я

Новини

23.01.2018  в управлінні охорони здоров’я Луцької міської ради відбулася колегія , на якій розглянули  питання  про “Про стан захворюваності та протидії захворюваності на туберкульоз  та «Про стан надання онкологічної допомоги населенню м. Луцька  у 2017  році».

Стаціонарна та амбулаторна допомога населенню м. Луцька надається обласним територіальним медичним протитуберкульозним об’днанням та закладами первинної медико-санітарної допомоги згідно «Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної та третинної високоспеціалізованої медичної допомоги. Туберкульоз», затвердженого наказом МОЗ України від 04.09.1914 № 620.

Епідемічна ситуація з туберкульозу в місті в порівнянні з 2016 р. погіршилась, відмічається збільшення захворюваності на туберкульоз.

У 2017 році в Луцьку на чутливий туберкульоз захворіло 138 осіб, що складає 64,5 на 100 тис населення, у 2016році – 100 осіб, (46,65 на 100 тис населення) відмічається збільшення даного показника на 38,0%. Захворюваність активним туберкульозом органів дихання складала 120 осіб (56,09 на 100 тис населення), в 2016р  – 93 особи (43,38 на 100 тис населення) – збільшення на 29,0%.  В області захворюваність знизилась на 8,7%.

Резистентних форм  туберкульозу в 2017 році виявлено 50 випадків проти 39 в 2016 році, в т.ч. вперше захворілих на хіміорезистентний туберкульоз 40 випадків.

У 2017 році захворюваність на туберкульоз, що підтверджено молекулярно-генетичним, мікроскопічним та мікробіологічним методом становить 40,2 на 100тис. проти  30,32 у 2016р (збільшення на 32,3%). Збільшення даного показника є позитивним моментом в нашій роботі, що говорить про підтвердження діагнозу та правильність призначеного лікування.

Захворюваності серед дітей та підлітків в 2017 році  у м Луцьку не спостерігалось.

В м. Луцьку дитяче населення консультує та обслуговує 1 лікар-фтизіатр та 1 медсестра. Основний курс лікування у дітей переважно проводиться в умовах стаціонару ОТМПО. Під спостереженням міського фтизіатра знаходяться тубінфіковані діти та проводиться профілактичне лікування контактним. Станом на 02.01.17 року на обліку за категорією 5.1 перебуває 8 дітей. Через недостатню кількість туберкуліну діти не обстежуються на предмет інфікованості туберкульозом, та неможливо проведення ревакцинації БЦЖ.  Туберкулінодіагностику проведено у 20,7 % дітей. Вакцинація в новонароджених 72,0%, ревакцинація 29,9% Мокротиння в дітей не збирається та не досліджується. При підозрі на туберкульоз діти відразу направляються на консультацію в ОТМПО.

По питанню онкологічної допомоги населенню міста Луцька за 2017 рік  показник захворюваності населення м.Луцька на онкологічну патологію протягом останнього  року знизився на 12,0% і становить 316,7 на 100 тис. населення, залишаючись значно вищим за середньообласний  показник  (2017 – 273,2).

В структурі онкологічних захворювань всього населення м.Луцька перше місце займають новоутворення органів травлення – 24,6%, друге злоякісні новоутворення молочної залози  13,6%, третє – немеланомні захворювання шкіри – 10,8%, четверте – злоякісні новоутворення жіночих статевих органів – 9,8%, п’яте –– злоякісні новоутворення сечової системи – 8,5% .

В структурі злоякісних новоутворень у чоловіків м.Луцька        на першому місці – злоякісні новоутворення простати 13,0%, на другому – рак трахеї, бронхів і легенів – 11,3%, на третьому- рак шкіри -10,7%.

В структурі злоякісних новоутворень жіночого населення міста           на першому місці -рак молочної залози – 24,73%,  на другому інші злоякісні новоутворення шкіри – 10,8%, на третьому злоякісні новоутворення тіла матки – 7,3%.

При  профілактичних оглядах в 2017 році було виявлено 22,1% первинних хворих (область-24,0%). Не виявлено жодного випадку злоякісних новоутворень губи, глотки, стравоходу, шлунка,  нервової системи.

Станом на 31.12.2017р. згідно популяційного канцер-реєстру в м.Луцьку перебувало на обліку 5942 онкологічних хворих, що становить 2777,3 на            100 тис. населення.

В структурі смертності від онкологічних захворювань серед всього населення м.Луцька перше місце  шлунку-11,5%,  друге рак рак трахеї, бронхів та легень – 10,4%,  третє молочної залози – 8,5%,      четверте прямої кишки – 7,4%, п’яте рак передміхурової залози та ободової кишки – по 6,3%.

Під час обговорення цих важливих питань начальником управління охорони здоров’я Миколою Якимчуком була внесена пропозиція щодо розширення можливостей лікувально профілактичних закладів, а саме:

Для покращення онкологічної допомоги в м.Луцьку  необхідно:

  • направити зусилля  медичних працівників області на раннє виявлення злоякісних новоутворень внутрішніх локалізацій: раку легень, шлунку, товстого кишківника, нирки , передміхурової залози;
  • активізувати роботу медичних працівників серед населення області по формуванню здорового способу життя, підвищення їх онкограмотності, а також   по   діагностиці   і  лікуванню  передракової   патології (вторинна профілактика онкологічних захворювань), та діагностики онкопатології на ранніх стадіях на основі сучасних скринінгових програм;
  • дооснащити лікувально-профілактичні заклади міста ендоскопічною паратурою (колоноскопами,    цистоскопами).

Для налагодження сумісної роботи з ОТПМО були надані пропозиції щодо

проводення санітарно-освітньої роботи, висвітлення питань профілактики та раннього виявлення туберкульозу серед населення м.Луцька.

За результатами обговорення були прийняті відповідні рішення колегії та накази.

 

 

Управління охорони здоров’я Луцької міської ради.

Новини
Проведення підписної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3»

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук  відвідав з робочим візитом  КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3», де ознайомився з ходом виконання вимог  наказу МОЗ України від 19.03.2018 №503 “Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає …

Новини
Продовження ознайомлення із закладами охорони здоров’я м. Луцька

У рамках  проекту «Рятуємо по-європейськи», начальник управління охорони здоров’я Луцької міської  ради  Микола Якимчук продовжив ознайомлювати делегацю  з Республіки Польща з роботою комунальних медичних  закладів. Представники делегації  на чолі з старостою Бартошицького повіту Войцехом Прокоцьким відвідали Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф,  де ознайомилися з роботою централізованої …

Новини
Налагодження співпраці між закладами охорони здоров’я м. Луцька та м. Бартошице Республіки Польща.

У рамках проекту «Рятуємо по-європейськи», який організований закладами освіти  м. Луцька (координатор  директор КЗ «Луцька гімназія №4 імені Модеста Левицького» Олександр Мишковець)  та зі сторони Республіки Польща (директор об’єднання шкіл понад гімназійних №2 імені Елізи Ожешкової м. Бартошице  Варміно – Мазурського воєводства Збігнєв Петшак)  начальник управління охорони здоров’я Луцької міської  …