У Луцьку юрист розповів, як можуть не пустити нещеплених дітей у школи

Новини
За поданням санепідемстанції дітей, які не отримали щеплення, можуть не допускати до занять у школах. Щоправда, для такого подання повинні бути підстави, – каже адвокат Віталій Жуковський.

Про те, чи відвідуватимуть школу не щеплені діти, йдеться в сюжеті ВРД НСТКУ.

26 випадків захворювання на кір зафіксовано в Луцьку наприкінці 2017 року. Зараз хворих в обласному центрі нема, – повідомила головний лікар Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська.

Лише 46% луцьких школярів, з її слів, отримали дві необхідні дози вакцин від кору згідно з національним календарем щеплень. Вона каже: не імунізовані діти наражають на небезпеку захворіти й інших. Законом усім гарантовано доступ до шкільної освіти, однак дошкільна – не є обов’язковою. Тому до дитсадків дітей без щеплень у Луцьку не допускають.

Непокояться про те, що щеплені діти повинні навчатися поряд із нещепленими, і батьки. Зі слів очільниці управління освіти Луцькради Зіновії Лещенко, не щеплені діти відвідувати школи будуть. Відмовити у прийомі до школи освітяни не мають підстав і прав.

Проте юридичні підстави заборонити неімунізовним дітям заборонити відвідування занять на час несприятливої епідситуації все ж є, – вважає адвокат Віталій Жуковський. «Закон України Про санітарне та епідемічне благополуччя населення, а саме стаття 7, регулює, що установи, підприємства та організації зобов’язані за поданням санепідемстанції усунути від навчання осіб, які не пройшли щеплення, або осіб, які хворі, або які контактували з хворими. Тому в принципі, це можливо», – каже він.

«Однак, є одна велика поправка. Щоб звернутися з таким поданням, дійсно треба, щоб були для цього підстави. Усунути у разі, якщо ситуація буде більш критична на Волині, тоді це можливо. Воно не буде заперечувати закону Про освіту, тому що такі заходи вживаються для того, щоб забезпечити право інших осіб на медичну охорону», – додає юрист.

Новини
Форум здоров’я для людей поважного віку

Сьогодні у актовому залі Волинського обласного госпіталю для ветеранів війни за підтримки  Волинської обласної ради,  Волинської обласної державної адміністрації та Луцької міської ради,  вперше відбувся форум здоров’я для людей поважного віку.    Для роботи у Форумі в якості учасників були запрошені  люди поважного віку 55+ Волинської області та України від …

Новини
Медичний кластер: нова віха реформ

 Про створення медичного кластера, як форми проведення медичної реформи у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня” розповіли: головний лікар КЗ “Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги” – Ігор Гнетньов, голова громадської організації “Захистимо людину” –  Олександр Слабенко, голова правління членської благодійної організації “Муніципальна лікарняна каса” – Федір Кошель. Перегляд програми за …

Новини
Медична реформа: як обрати лікаря своїй дитині?

Про те як обрати лікаря своїй дитині та підписати декларацію розповіла  – головний лікар КЗ “Луцька міська дитяча поліклініка” Оксана Лещинська у студії ТРК Аверс в програмі “Тема дня”. Перегляд програми за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Eie9KkcMJYM Управління охорони здоров’я Луцької міської ради