У Луцьку юрист розповів, як можуть не пустити нещеплених дітей у школи

Новини
За поданням санепідемстанції дітей, які не отримали щеплення, можуть не допускати до занять у школах. Щоправда, для такого подання повинні бути підстави, – каже адвокат Віталій Жуковський.

Про те, чи відвідуватимуть школу не щеплені діти, йдеться в сюжеті ВРД НСТКУ.

26 випадків захворювання на кір зафіксовано в Луцьку наприкінці 2017 року. Зараз хворих в обласному центрі нема, – повідомила головний лікар Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська.

Лише 46% луцьких школярів, з її слів, отримали дві необхідні дози вакцин від кору згідно з національним календарем щеплень. Вона каже: не імунізовані діти наражають на небезпеку захворіти й інших. Законом усім гарантовано доступ до шкільної освіти, однак дошкільна – не є обов’язковою. Тому до дитсадків дітей без щеплень у Луцьку не допускають.

Непокояться про те, що щеплені діти повинні навчатися поряд із нещепленими, і батьки. Зі слів очільниці управління освіти Луцькради Зіновії Лещенко, не щеплені діти відвідувати школи будуть. Відмовити у прийомі до школи освітяни не мають підстав і прав.

Проте юридичні підстави заборонити неімунізовним дітям заборонити відвідування занять на час несприятливої епідситуації все ж є, – вважає адвокат Віталій Жуковський. «Закон України Про санітарне та епідемічне благополуччя населення, а саме стаття 7, регулює, що установи, підприємства та організації зобов’язані за поданням санепідемстанції усунути від навчання осіб, які не пройшли щеплення, або осіб, які хворі, або які контактували з хворими. Тому в принципі, це можливо», – каже він.

«Однак, є одна велика поправка. Щоб звернутися з таким поданням, дійсно треба, щоб були для цього підстави. Усунути у разі, якщо ситуація буде більш критична на Волині, тоді це можливо. Воно не буде заперечувати закону Про освіту, тому що такі заходи вживаються для того, щоб забезпечити право інших осіб на медичну охорону», – додає юрист.

Новини
Тема дня “Зимовий травматизм”

Травма під час ожеледі – найбільш поширена причина звернення до травмпункту взимку. Під час перепадів температури і замерзання підталого снігу на тротуарах звернення до травматологів  зростає в десятки разів. Про те, як себе вести, щоб не отримати травму в ожеледь та як працюють комунальні служби міста, в прямому ефірі Волинського …

Новини
15 лютого – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ онкохворої дитини

Слова «онкологія» і «рак» у кожного з нас викликають якщо не жах, то почуття приреченості, безнадійності. Словосполучення «дитячий рак» важко вкладається в свідомість. Боротьба за життя онкохворої дитини – це війна, війна жорстока і нещадна, перемога в цій війні – врятоване життя. Онкологія – хвороба підступна, вона підкрадається непомітно і …

Новини
Інформаційний семінар “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”для людей з інвалідністю

14 лютого  за сприяння Волинської обласної благодійної організації стомованих інвалідів”АСТОМ-ВОЛИНЬ”, начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Якимчука Миколи Арсентійовича, його заступника Глухманюка Віктора Миколайовича проведено інформаційний семінар для людей з інвалідністю “Про набуття чинності Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Захід відбувся у  бібліотеці філії 10, …