У Луцьку юрист розповів, як можуть не пустити нещеплених дітей у школи

Новини
За поданням санепідемстанції дітей, які не отримали щеплення, можуть не допускати до занять у школах. Щоправда, для такого подання повинні бути підстави, – каже адвокат Віталій Жуковський.

Про те, чи відвідуватимуть школу не щеплені діти, йдеться в сюжеті ВРД НСТКУ.

26 випадків захворювання на кір зафіксовано в Луцьку наприкінці 2017 року. Зараз хворих в обласному центрі нема, – повідомила головний лікар Луцької міської дитячої поліклініки Оксана Лєщинська.

Лише 46% луцьких школярів, з її слів, отримали дві необхідні дози вакцин від кору згідно з національним календарем щеплень. Вона каже: не імунізовані діти наражають на небезпеку захворіти й інших. Законом усім гарантовано доступ до шкільної освіти, однак дошкільна – не є обов’язковою. Тому до дитсадків дітей без щеплень у Луцьку не допускають.

Непокояться про те, що щеплені діти повинні навчатися поряд із нещепленими, і батьки. Зі слів очільниці управління освіти Луцькради Зіновії Лещенко, не щеплені діти відвідувати школи будуть. Відмовити у прийомі до школи освітяни не мають підстав і прав.

Проте юридичні підстави заборонити неімунізовним дітям заборонити відвідування занять на час несприятливої епідситуації все ж є, – вважає адвокат Віталій Жуковський. «Закон України Про санітарне та епідемічне благополуччя населення, а саме стаття 7, регулює, що установи, підприємства та організації зобов’язані за поданням санепідемстанції усунути від навчання осіб, які не пройшли щеплення, або осіб, які хворі, або які контактували з хворими. Тому в принципі, це можливо», – каже він.

«Однак, є одна велика поправка. Щоб звернутися з таким поданням, дійсно треба, щоб були для цього підстави. Усунути у разі, якщо ситуація буде більш критична на Волині, тоді це можливо. Воно не буде заперечувати закону Про освіту, тому що такі заходи вживаються для того, щоб забезпечити право інших осіб на медичну охорону», – додає юрист.

Новини
Проведення підписної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3»

Начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук  відвідав з робочим візитом  КЗ «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги №3», де ознайомився з ходом виконання вимог  наказу МОЗ України від 19.03.2018 №503 “Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає …

Новини
Продовження ознайомлення із закладами охорони здоров’я м. Луцька

У рамках  проекту «Рятуємо по-європейськи», начальник управління охорони здоров’я Луцької міської  ради  Микола Якимчук продовжив ознайомлювати делегацю  з Республіки Польща з роботою комунальних медичних  закладів. Представники делегації  на чолі з старостою Бартошицького повіту Войцехом Прокоцьким відвідали Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф,  де ознайомилися з роботою централізованої …

Новини
Налагодження співпраці між закладами охорони здоров’я м. Луцька та м. Бартошице Республіки Польща.

У рамках проекту «Рятуємо по-європейськи», який організований закладами освіти  м. Луцька (координатор  директор КЗ «Луцька гімназія №4 імені Модеста Левицького» Олександр Мишковець)  та зі сторони Республіки Польща (директор об’єднання шкіл понад гімназійних №2 імені Елізи Ожешкової м. Бартошице  Варміно – Мазурського воєводства Збігнєв Петшак)  начальник управління охорони здоров’я Луцької міської  …