Інтерв’ю начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Миколи Якимчука

Новини

16 січня 2018 о 19.30 в прямому ефірі студії Волинського телебачення в передачі «Тема дня» мали можливість почути відповіді на запитання підписання декларації та багато інших питань по медичній реформі від начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Миколи Якимчука.
Першим основним запитанням є підписання декларації із сімейним лікарем? Усі тонкощі цієї процедури цікавлять багатьох людей.
Як оформити договір з лікарем?
Пацієнт і лікар підписуватимуть декларацію про обслуговування – це буде швидкий і зручний для пацієнта процес. У документі вказують реквізити сторін: основні дані про пацієнта (ім’я, прізвище, дата народження, контактні дані, номер паспорта), про лікаря (ім’я, прізвище, інформація про освіту і кваліфікацію, контактні дані тощо), а також про заклад, де працює лікар, або лікар з приватною практикою (код, інформація про ліцензії тощо).
Порядок надання медичної допомоги буде визначати обов’язки лікаря і то, яку саме первинну медичну допомогу гарантовано нададуть пацієнтові і оплатять із бюджету.
Декларація про вибір лікаря пацієнтом буде підставою для отримання лікарем засобів за обслуговування пацієнта (в разі дотримання лікарем встановленого Порядку надання первинної медичної допомоги).
Лікар не має права відмовитися, якщо кількість його пацієнтів менше за певну норму (2000 пацієнтів).
“Сімейний лікар” обов’язковий для всієї родини?
Ні, це швидше просто назва. Законодавство дозволяє вибирати лікаря кожному з членів сім’ї, тому вони можуть різними. Термін “сімейний” використовують, тому що саме така модель найбільш ефективна – коли лікар довгий час “веде” всю сім’ю і добре знає проблеми кожного з членів.
Чи можна змінювати лікаря?
Так, до того ж робити це можна скільки завгодно. Факт вибору нового лікаря автоматично анулює декларацію про вибір попереднього. Така процедура буде можливою в результаті використання електронної системи. Гроші новому лікаря надійдуть вже з нового кварталу.
Але знову ж таки, для пацієнта краще, якщо лікар добре знає його медичну історію і може відразу ж допомогти.
А якщо я у відрядженні або відпустці, а лікар далеко?
Ви можете отримати екстрену медичну допомогу за місцем вашого фактичного перебування.
Якщо ж ситуація не вимагає виклику «швидкої», сімейний лікар зможе дати консультацію в будь-який час по телефону.
У разі, якщо ваш сімейний лікар захворів, знаходиться у відпустці або відрядженні – протягом цього періоду вас буде обслуговувати інший медик

Що буде, якщо немає підписаного договору?
Медичної допомоги вам не відмовлять. На першому етапі реформи, якщо у людини виникла необхідність звернутися до лікаря, а декларацію ще не уклали, не варто хвилюватися: слід звертатися до відповідної установи і отримати допомогу. Однак підписання декларації не слід відкладати, щоб отримати фінансування на медичну допомогу в майбутньому.
Якщо ж людина свідомо відмовляється підписувати декларацію, йому доведеться з власної кишені оплачувати лікування у сімейного лікаря (терапевта, педіатра).
Як вибирати лікаря в селі, якщо вибирати нема з кого?
Найбільше медичної реформи боялися в сільських місцевостях – адже, якщо мало пацієнтів, МОЗ може закрити медичний заклад взагалі. Але вибір лікаря передбачений і для сільських жителів.
Громади зможуть залучати перспективних сімейних лікарів, створюючи для них хороші умови життя і праці. Недавнє опитування МОЗ показав, що кваліфіковані сімейні лікарі готові працювати в сільських громадах, якщо на додаток до гарної зарплати вони будуть мати житло з водопостачанням та опаленням, обладнане місце роботи і відшкодування витрат на паливо для службового транспорту.
Якщо ж мешканці будуть почувати, що лікар, який користується наданими благами, не виправдовує їх очікувань, вони можуть вимагати його заміни.
Що буде безкоштовним?
У гарантований пакет первинної медичної допомоги увійде така допомога сімейного лікаря, він:
– спостерігає за станом здоров’я пацієнтів за допомогою різних досліджень, діагностує і лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) стану;
– супроводжує пацієнтів з хронічними захворюваннями;
– надає невідкладну допомогу;
– направляє пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги;
– проводить профілактику: вакцинацію, огляди і дослідження пацієнтів з груп ризику;
Також пацієнти мають право на гематологічні дослідження (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою), біохімічні та иммунохимические дослідження сироватки крові (глюкоза крові, загальний холестерин, аналізи сечі загальний аналіз сечі), інструментальні методи дослідження (електрокардіограма (ЕКГ) в стані спокою, мікроскопія мокротиння ), швидкі тести (швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс).
Ліміту на ці послуги не буде – так що можна буде звертатися до лікаря при необхідності.
Запис трансляції від 16.01.2018 за посиланням:
https://www.youtube.com/watch…

Новини
Тема дня “Зимовий травматизм”

Травма під час ожеледі – найбільш поширена причина звернення до травмпункту взимку. Під час перепадів температури і замерзання підталого снігу на тротуарах звернення до травматологів  зростає в десятки разів. Про те, як себе вести, щоб не отримати травму в ожеледь та як працюють комунальні служби міста, в прямому ефірі Волинського …

Новини
15 лютого – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ онкохворої дитини

Слова «онкологія» і «рак» у кожного з нас викликають якщо не жах, то почуття приреченості, безнадійності. Словосполучення «дитячий рак» важко вкладається в свідомість. Боротьба за життя онкохворої дитини – це війна, війна жорстока і нещадна, перемога в цій війні – врятоване життя. Онкологія – хвороба підступна, вона підкрадається непомітно і …

Новини
Інформаційний семінар “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”для людей з інвалідністю

14 лютого  за сприяння Волинської обласної благодійної організації стомованих інвалідів”АСТОМ-ВОЛИНЬ”, начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Якимчука Миколи Арсентійовича, його заступника Глухманюка Віктора Миколайовича проведено інформаційний семінар для людей з інвалідністю “Про набуття чинності Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Захід відбувся у  бібліотеці філії 10, …