Навчальний семінар із запровадження електронної системи охорони здоров’я

Новини

23 листопада 2017 року заступником начальника управління охорони здоров’я Луцької міської ради Глухманюком В.М. здійснено виїзд у місто Рівне для участі у навчальному семінарі із запровадження електронної системи охорони здоров’я.

Команда Проектного офісу презентувала eHealth. Основною метою зустрічі було пояснити, які зміни принесе система в роботу та отримати від лікарів зворотній зв’язок, щоби полегшити реалізацію проекту в майбутньому.

На зустрічі були присутні представники управління охорони здоров’я Волинської області, представники та керівники центрів первинної медико-санітарної допомоги, клініко-діагностичних центрів та лікарень Волинської та Рівненської областей, а також представники медичних інформаційних систем.

Всіх найбільше цікавили практичні кроки втілення системи eHealth, а також юридичні та фінансові аспекти впровадження електронної системи охорони здоров’я.

Важливо, на чому наголосила менеджер Проектного офісу eHealth, Світлана Котляревська, що приєднання до електронної системи охорони здоров’я, як і користування медичними інформаційними системами є безкоштовним. З її вуст прозвучав заклик до лікарів первинної ланки реєструватись, незважаючи на те, що система формально працює в тестовому режимі. Це робиться через розуміння, що рівень комп’ютерної підготовки у країні дуже різний і багатьом доведеться опановувати не лише нову систему, але й роботу з комп’ютером в принципі. Тестування окремих компонентів системи відбувається на підставі наказу Міністерства охорони здоров’я України від 07 вересня 2017 №1060 «Про тестування компонентів електронної системи обміну медичною інформацією, необхідних для запуску нової моделі фінансування на первинному рівні надання медичної допомоги». Відповідальність за збереження даних несе адміністратор Системи, яким на сьогодні є Громадська організація «Трансперенсі Інтернешнл Україна»

Допомогу в цьому мають надати існуючі на ринку медичні інформаційні системи. Всього в країні їх близько 30-ти, до центрального компоненту системи eHealth наразі підключено 6. Прозвучали запевнення що нікого з них обирали спеціально, ні з ким не вели окремих перемовин – підключитись може будь-яка МІС, яка поділяє ціли та принципи і проходить програму тестування.

Зі слів організаторів, вони активно допомагають з розробкою необхідних підзаконних актів та намагаються прискорити процес передачі системи державі. Тому що подальший розвиток системи і заведення до неї медичних даних потребують особливо зваженого підходу.

Разом із тим не затверджені наказами Міністерства охорони здоров’я України:

  • порядок вибору лікаря з надання первинної медичної допомоги;
  • декларація про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги;
  • інструкція про заповнення декларації.

Повноцінна eHealth-система, яка б задовольняла вимогам як лікарів, так і пацієнтів – це не лише ті модулі, які сьогодні потрібні МОЗ, аби ефективно запустити реформу. Але саме їх слід розробити в першу чергу, аби здвинути ситуацію з мертвої точки. Саме тому варто продовжувати працювати, готувати своє бачення подальшого розвитку eHealth та очікувати на легалізацію вже зробленого. Лише так вийде ефективне IT-рішення в максимально реальні строки.

Новини
Інтерв’ю у програмі “Тема дня”

1 липня сімейні лікарі, терапевти та педіатри почали працювати за новими правилами. Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я “Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги”, затверджено чіткий перелік послуг, які надають сімейні лікарі, а держава оплачує їх відповідно до встановленого тарифу. Які це послуги, як їх отримати вчасно та що …

Новини
Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем.

Голова Волинської обладержадміністрації Олександр Савченко уклав декларацію з сімейним лікарем. Посадовець вирішив обрати лікаря в Луцькому центрі первинної медико-санітарної допомоги №2. Він пояснив своє рішення тим, що, незважаючи на київську прописку, планує працювати на Волині. Переглянувши інформаційне табло у центрі, Олександр Савченко вирішив довірити здоров’я лікарці загальної практики-сімейної медицини Світлані …

Новини
Продовження співпраці по Світовому банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»

12 липня 2018 року комунальні заклади центри первинної медико-санітарної допомоги отримали комплектів медичного обладнання, яке було закуплене в рамках реалізації Cубпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» проекту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на суму 225 …